18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Pozdrawiania Brunetek. Dlaczego brunetki są bardziej egzotyczne, dynamiczne i namiętne?

Dagmara Olesińska
Zmiana koloru włosów to dla kobiety zwykła fanaberia? 

Nie do końca. Można powiedzieć o dwóch teoriach psychologicznych, którymi można to wyjaśnić. Po pierwsze, zmieniamy kolor włosów i to najczęściej na jaśniejszy od naszego naturalnego, bo w ten sposób próbujemy się odmłodzić. Mówi o tym teoria psychologii ewolucyjnej. Z wiekiem przybywa nam pigmentu, przez co na twarzy pojawiają się różne plamki - to znak, że kobieta staje się coraz starsza. A pamiętajmy o tym, że przez tysiąclecia ludzie kojarzyli się w pary na takiej zasadzie, że mężczyzna musiał mieć wpływy, żeby utrzymać potomstwo, a kobieta musiała być młoda i zdrowa, żeby je urodzić. Zatem im jaśniej, tym lepiej i tym większe szanse na zamążpójście. Takie podejście do koloru włosów było ściśle praktyczne. Miało przecież za zadanie podtrzymanie gatunku. Dlatego dziś tak wiele kobiet farbuje się właśnie na blond, bo jest w nich to podświadome przeświadczenie o tym, że im młodziej wyglądają, tym atrakcyjniej.  

Zobacz także: Sylwestrowy makijaż dla blondynki
Zmiana koloru włosów to dla kobiety zwykła fanaberia? Nie do końca. Można powiedzieć o dwóch teoriach psychologicznych, którymi można to wyjaśnić. Po pierwsze, zmieniamy kolor włosów i to najczęściej na jaśniejszy od naszego naturalnego, bo w ten sposób próbujemy się odmłodzić. Mówi o tym teoria psychologii ewolucyjnej. Z wiekiem przybywa nam pigmentu, przez co na twarzy pojawiają się różne plamki - to znak, że kobieta staje się coraz starsza. A pamiętajmy o tym, że przez tysiąclecia ludzie kojarzyli się w pary na takiej zasadzie, że mężczyzna musiał mieć wpływy, żeby utrzymać potomstwo, a kobieta musiała być młoda i zdrowa, żeby je urodzić. Zatem im jaśniej, tym lepiej i tym większe szanse na zamążpójście. Takie podejście do koloru włosów było ściśle praktyczne. Miało przecież za zadanie podtrzymanie gatunku. Dlatego dziś tak wiele kobiet farbuje się właśnie na blond, bo jest w nich to podświadome przeświadczenie o tym, że im młodziej wyglądają, tym atrakcyjniej. Zobacz także: Sylwestrowy makijaż dla blondynki sxc.hu
Rozmowa z doktor Anną Waligórską, psychologiem komunikacji wizualnej i historykiem sztuki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto