Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej. Chcą pokazać młodym, co ze środowiskiem robi wojna i zapraszają na Westerplatte

Daniel Nawrocki
Daniel Nawrocki
Na zdjęciu zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, dr. Marek Szymaniak. Inauguracja projektu „Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.”
Na zdjęciu zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, dr. Marek Szymaniak. Inauguracja projektu „Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.” Przemyslaw Swiderski
"Być ekologicznym, to znaczy być patriotą" - powiedziała Ewelina Latoszewska z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. We wtorek 07.06.2022 w MIIWŚ, w obecności tłumów młodych gdańszczan, uroczyście rozpoczęto projekt "Ecological Stories, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.".

Młodzi zainteresowani projektem Muzeum II Wojny Światowej

Młodzież, która przybyła na inaugurację projektu oraz prelekcji dr. hab. inż. Łukasza Chrzanowskiego - profesora Politechniki Poznańskiej zapełniła wszystkie miejsca na sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej. Młodzi ludzie z gdańskich szkół, skorzystali z zaproszenia muzealnej placówki. Jak przyznawali, byli bardzo ciekawi jak wojna i działania wojenne wpływają na środowisko.

W ramach projektu uczestnicy będą mogli:

  • zobaczyć filmy o tematyce środowiskowej w kinie muzeum,
  • wysłuchać prelekcji na temat wpływu działań wojennych na środowisko przyrodnicze,
  • spacer historyczno-przyrodniczy po Westerplatte

ZOBACZ TEŻ: Otwarto Muzeum II Wojny Światowej! [ZDJĘCIA]

Każdy gość jest mile widziany w Muzeum II Wojny Światowej, ale szczególnie jesteśmy szczęśliwi, kiedy tak licznie gościmy młodzież - mówi dr Marek Szymaniak, zastępca dyrektora MIIWŚ.

Jak mówi dr. Szymaniak, gdańskie muzeum nie zamyka się tylko na historię - choć jest oczywiście dla placówki kluczowa, lecz jego pracownicy chcą ją otoczyć kwestiami odpowiedzialności za środowisko.

Spacer po Westerplatte

W terminach 8, 9, 22 i 23 czerwca o godz. 10 i 12 będą prowadzone spacery historyczno-przyrodnicze po Westerplatte. Ich gospodarzem będzie Marzena Mruk-Wszałek, edukator przyrodniczy.

Celem zajęć jest zdobycie wiedzy o ekosystemach półwyspu, skutkach działań militarnych i umiejętność rozpoznawania szaty roślinnej na podstawie liści, łodyg itp.

Na stronie internetowej MIIWŚ trwają zapisy na spacer zarówno rodzinny jak i szkolny.

Projekt ten jest finansowany i realizowany we współpracy Muzeum II Wojny Światowej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto