Eksperyment trenera von Heesena dał Lechii Gdańsk remis

ŁŻ
Piłkarze Lechii chcieli podtrzymać rytm meczowy i w czwartek zagrali mecz kontrolny z Żalgirisem Wilno. Na Stadionie Energa Gdańsk zremisowali z mistrzem Litwy 1:1.

Trener Thomas von Heesen musiał nieco poeksperymentować w wyjściowym składzie swojej drużyny ze względu na to, że kilku jego podopiecznych udało się na zgrupowania reprezentacji. I tak między słupkami Lechii stanął Łukasz Budziłek, w polu natomiast na murawę wybiegli m.in. Adam Chrzanowski i Michał Żebrakowski. Mimo że w pierwszej połowie bardziej aktywni byli lechiści, to jednak niewiele z tego wynikało. Co innego Litwini, którzy już w 21. minucie spotkania zdobyli bramkę. Bardzo dobre podanie z prawego skrzydła wykorzystał Darvydas Sernas , który z bliskiej odległości pokonał Budziłka.

W drugiej połowie Lechia nadal przeważała, ale znowu miała problemy ze skutecznym wykończeniem akcji, aż do 69. minuty. Wówczas świetne dośrodkowanie Piotra Wiśniewskiego wykorzystał Grzegorz Wojtkowiak, który pokonał golkipera rywala strzałem głową.

W kolejnym meczu ligowym Lechia zagra na wyjeździe z Cracovią. Mecz ten zaplanowano na poniedziałek, 23 listopada na godz. 18.

Lechia Gdańsk – Żalgiris Wilno 1:1 (0:1)
0:1 Sernas (21)
1:1 Wojtkowiak (69)

Lechia: Budziłek – Maloca, Janicki, Marković – Wojtkowiak (73 Rudinilson), Kovacević, Łukasik (46 Wiśniewski), Chrapek (64 Haraslin), Makuszewski, Chrzanowski - Żebrakowski (64 Krasić)

Żalgiris: Vitkauskas (55 Klevinskas) – Svrjuga, Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas (68 Jankauskas) – Kendysh – Sernas (46 Luksa), Elivelto (72 Janusauskas), Kuklys (57 Eliosius), Nyuiadzi – Gaucho (57 Eliandro)