Ekstraklasa: Arka Gdynia 0:1 Wisła Kraków

Na nowym stadionie w Gdyni, Arka przegrała z Wisłą Kraków. Żółto-niebiescy przez większą część meczu stawiali opór Białej Gwieździe, ale o wyniku przesądził piękny gol Małeckiego.

Bardzo dobry mecz w Gdyni, szczególnie w drugiej połowie. Przez 90 minut Arka grała jak równy z równy z wicemistrzem Polski, ale o wyniku zadecydowała indywidualna akcja Patryka Małeckiego, który na pełnej szybkości minął Szmatiuka i piękną bombą pokonał Morettiego.

Gdynianie szczególnie dobrze grali w obronie, w ataku brakowało trochę dokładności, słabo wypadł Mawaye, który gubił się w akcjach ofensywnych. Mecz z Wisłą pokazał, że Arka może walczyć z lepszymi zespołami, a wygrywać trzeba, bo dno tabeli jest bardzo blisko.

Z kolei w Wiśle bardzo dobrze wypadli nowi piłkarze, szczególnie Maor Melikson, który dziś nie bał się dryblingów, walki brak w bark i nietuzinkowych zagrań. Trzeba też pamiętać, że w pierwszym składzie było aż pięciu nowych, a grali ze sobą, jaki znali się od lat. Jednak najlepszy na boisku był kapitan Cezary Wilk. Wisła pokazała, że będzie się jeszcze biła o mistrzostwo.

- Wiedzieliśmy, że Arka jest dobrym zespołem, szczególnie u siebie. Wydaje mi się, że w przekroju całego meczu, to my byliśmy lepsi - powiedział po meczu skrzydłowy Wisły Patryk Małecki.

Inaczej uważa Robert Bednarek. - Szkoda, bo uważam, że na tle Wisły zagraliśmy bardzo dobry mecz. Szkoda straconej bramki, remis byłby sprawiedliwy - powiedział zawodnik, który wrócił do składu po 10 miesiącach.

Żółte kartki: Małecki.
90+2' Koniec meczu!
90'
Garguła za Genkowa. Prezent z okazji 30. urodzin.
89' Małecki za zdjęcie koszulki dostaje żółtą kartkę.
89' GOOOOOOOOOOOOL! MAŁECKI! Pięknie pokazał się skrzydłowy Wisły. Główka Cikosa, piłka trafia do Małeckiego, ten "wkręca" w ziemię Szmatiuka i potężną bombą pokonuje Moretto.
88' Burkhardt za Bożoka.
86' Ross za Mawaye.
85' Siwakow i Kirm schodzą, za nich Żurawski i Jirsak. Siwakow przeciętnie, Kirm trochę lepiej, ale zbyt dużo strat.
80' Małecki poczuł się jak Ronaldinho:) chciał minąć czterech zawodników Arki, ale się nie udało :)
78' Trzy rożne Małeckiego, trzy groźne sytuacje, ale ani jednej bramki.
77' A w Krakowie remis 3:3. U nas bez bramek, to tam strzelają za dwa mecze...
75' Ładna piłka od Małeckiego i Krima, ale skrzydłowy Wisły nie spodziewał się, że piłka spadnie pod jego nogi i nie zdążył odpowednio zareagować.
70' Zawistowski ruszył skrzydłem, podanie do Mawaye, ale szybszy Jaliens.
67' Świetn akacja Wisły, Małecki do Genkowa, ale szybciej jeden z obrońców Arki.
64' No, nieporozumienie Jaliensa z Parejko, ale na szczęście dla Wisły nie było tam żadnego Arkowca.
61' Labukas za Giovanniego. W pierwszej połowie nawet nieźle, w drugiej już totalnie niewidoczny.
60' Mała pomyłka, pierwszy gol dla Legii był autorstwa Kucharczyka. A w międzyczasie gol na 3:2 dla Pasów!
58' W Krakowie 2:2, znów gol Hubnika. Tymczasem w Gdyni dużo walki w środku, mało strzałów i akcji podbramkowych.
55' Zawistowski, zablokowany i strzał Płotki broni Parejko. Pomocnik Arki mógł uderzyć zdecydowanie lepiej, a tak piłka poleciała w sam środek bramki.
51' Pokraczna przewrotka Chaveza i bez problemów łapie Moretto.
49' Tymczasem w Krakowie jest 2:1 dla Pasów!
47' Pierwszy strzał Wisły, ale Paljić niecelnie.
46' Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

45' Koniec pierwszej połowy!
Wyrównany mecz, na początku lepsza była Arka, później do głosu doszła Wisła, ale Arkowcy kontrowali. Boisko jest bardzo zmrożone, piłkarze mają problemy z przyjęciem, ale wszystko wygląda bardzo solidnie. Będą jeszcze emocje!

43'
Tymczasem w meczu Cracovia - Legia mamy remis 1:1, gole Jarabicy i Hubnik. Nowy strzelec Legii wystrzelił już w debiucie!
43' Wrzuca Cikos, ale wybija Moretto, choć z problemami.
39' Znów Melikson, ale nikt nie wyszedł do jego dośrodkowania.
37' Szansa dla Mawaye, ale niecelnie. Fatalne zachowanie Jaliensa.
34' Melikson strzela, ale zablokowany, dobitka Genkowa, ale znów Arkowcy bronią.
30' Pół godziny za nami, na początku dobrze Arka, teraz Wisła łapie wiatr w żagle.
26' Żółta kartka dla Płotki.
22' Akcja meczu! Ładnie Małecki, strzela, dobija Kirm i... słupek!
13' Główkuje Rozić, ale dobrze ustawieno Pareiko!
10' Genkow faulwoany w polu karnym, ale sędzia nie pokazuje na wapno. Chyba błąd arbitra...
2' Arka mogła prowadzić 1:0! Strzelał Płotka, ale obok słupka. Brakowało bardzo niewiele.
1' Zaczynamy!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 20. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!