Ekstraklasa: Arka wywiozła punkt z Zabrza [wideo]

Patryk Szczerba
Piłkarze Arki Gdynia przypomnieli sobie wreszcie, jak strzela się gole w meczach wyjazdowych. Do pełni szczęścia w meczu z Górnikiem zabrakło jednak większej skuteczności w obronie.
Zobacz serwis piłkarskiej Ekstraklasy w MM Trójmiasto. Wyniki, relacje, zdjęcia i najświeższe informacje o Lechii Gdańsk i Arce Gdynia więcej

Gdynianie wyszli na mecz skoncentrowani, chcąc zatrzeć fatalne wrażenie, jakie pozostawili podczas meczu z Jagiellonią Białystok. W osiągnięciu tego celu miało pomóc nowe ustawienie gdyńskiej drużyny. Trener Czesław Michniewicz zdecydował, że Arkowcy wybiegną na murawę z jednym napastnikiem, Przemysławem Trytko.

Bez Polnordu, ale z bramkami

Górnicy z Zabrza od początku przejęli inicjatywę, starając się narzucić swój styl gry. W 10. minucie na bramkę strzeżoną przez Norberta Witkowskiego groźnie strzelał Robert Szczot. Żółto-niebiescy, którzy po raz pierwszy wystąpili bez logo Polnordu na koszulkach, szybko odpowiedzieli groźną akcją.

W 13. minucie Przemysław Trytko po walce z dwoma obrońcami zabrzan "wyłożył" piłkę Marcinowi Pietroniowi, który silnym strzałem z ostrego kąta pokonał Sebastiana Nowaka. Trytko również sam mógł wpisać się na listę strzelców, gdy dwie minuty później próbował zaskoczyć bramkarza Górnika strzałem głową. Tym razem Nowak był na posterunku.

Górnicy po szoku, jakiego doznali w pierwszym kwadransie gry rozpoczęli dążenia do wyrównania. Ich wysiłki zostały nagrodzone już w 28. minucie, kiedy do siatki gdynian, po składnej akcji trafił Damian Gorawski. Zabrzanie uskrzydleni golem, zaczęli śmielej atakować.