Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0:0 GKS Bełchatów

Passa porażek z GKS Bełchatów została przerwana, ale niestety nie udało się wygrać z piłkarzami Sasala. Po niezłym meczu bezbramkowy remis. Lechia była zdecydowanie lepsza, ale zabrakło skuteczności.

Nie udało się uciec GKS-woi Bełchatów na pięć punktów. W meczu 20. kolejki Ekstraklasy Lechii z GKS-em padł bez bramkowy remis.

Pierwsze minuty meczu to zdecydowana przewaga gości. Po kwadransie Lechia przejęła inicjatywę, której nie oddała do końca meczu. Niestety swojej dominacji nie potrafiła przełożyć na bramki.

A szans było sporo. Najlepszą mieli Traore i Deleu, ale obaj przegrali pojedynki sam na sam z Sapelą. Zresztą bramkarz Bełchatowa grał dziś bezbłędnie, przy okazji ze sporym szczęście, jak np. w 88. minucie gdy Lukjanovs uderzył w słupek.

Jeśli Legia nie wygra ani nie zremisuje z Ruchem Chorzów, Lechia pozostanie na trzecim miejscu w tabeli. Teraz czas na Puchar Polski. W środę Lechia zagra właśnie z Legią.

Żółte kartki: Cetnarski.

90+4' Koniec meczu!
90+3'
Do była chyba ostatnia szansa. Poźniak z wolnego na głowę Pietrowskiego, a ten fatalnie obok bramki.
90' Sędzia doliczył cztery minuty.
88' Lukjanovs posłał bombę na bramkę Sapeli i słupek!
85' Kuświk zza pola karnego, ale obok bramki.
82' Za Nowaka Pietrowski.
79' Niesamowite 60 sekund. Najpierw olny dla Lechii i szybka kontra GKS, Nowak przegrał pojedynek sam na sam z Małkowskim, później w podobnej sytuacji był Deleu i tym razem lepszy był bramkarz.
73' Traore sam na sam z Sapelą i bramkarz GKS znów górą, piłkarz meczu?
72' Kamil Poźniak za Bajicia. Ciekawe jak wypadnie pomocnik Lechii w starciu z byłymi kolegami.
71' Komołow schodzi, za niego Bocian, młody zdolny z GKS.
69' GKS mógł pokarać Lechię, ale Cetnarski obok.
67' Strzela Traore, ale znów Sapela.
66' Lechia niesiona dopingiem gra porywająco. Najpierw Lukjanovs mocno, ale w środek i rzut rożny, po którym Sapela wyciągnął strzał Vućko w nieprawdopodobny sposób. Bramka wisi w powietrzu.
65' Za Dawidowskiego Lukjanovs. Dawid dziś bardzo słabo.
64' Deleu w pole karne, piłka odbija się od Mysiaka, ale Sapela na miejscu
59' Mocny strzał Bajicia, niewiele brakowało.
56' Dwie zmiany w GKS. Za Wróbla Nowak, za Żewłakowa wchodzi Kuświk. Świeża krew w ofensywie bełchatowian.
52' Małkowski strzela, ale mocno i niecelnie. Od bramki też Małkowski, ale Sebastiian.
51' Wrzutka Nowaka, ale piłkę trącił Dawidowski. Szkoda, bo za nim był niekryty Traore.
50' Traoooore i nie ma gola, ale Lechia przycisnęła!
49' Tym razem strzela Andruskievicius, ale znów bez efektu.
46' Pierwsza groźna akcja Buvala, ale szybszy Sapela.
46' Zaczynamy drugą płowę. Od środka Lechia.
45' Koniec pierwszej połowy.
Pierwszy kwadrans to zdecydowana dominacja GKS-u, ale później to Lechia przejęła inicjatywę i miała sporo sytuacji do strzelenia bramki. Kiepsko gra dziś Buval, który wygrał kilka główek, ale nic poza tym. W drugiej połowie Biało-zieloni powinni przycisnąć, bo bełchatowianie są do ogarania.
41' Po wolnym i zgraniu Bajicia strzelał Dawidowski, ale znów lekko i w sam środek. Gra głową to zdecydowanie nie jest dziś jegon atut.
37' Lechia od kilku minut dominuje. Przed chwilą niezły strzał Bajicia, ale obok bramki.
36' Znów Borski w roli głównej. W polu karnym faulowany był Traore, sędzia pokazuje na 11. metr, po czym zmienia decyzję i pokazuje na "piątkę". Skoro nie było faulu, top czemu Traore nie dostał kartki za symulowanie?
35' Traore, Nowa, Buval i szybszy obrońca.
33' Dawidowski głową, ale za lekko i Sapela bez problemu łapie.
30' Nowak ruszył środkiem, wrzutka na głowę Buvala, ale szybsz Sapela.
27' Groźna wrzutka GKS, ale na szczęście dla Lechii podanie przeciął Vućko.
24' Buval był blisko strzelenia bramki wślizgiem, ale zabrakło dosłownie milimetrów.
20' Wolny dla Lechii z bocznego sektora boiska, Nowak na głowę Vućko, ale stoper Lechii minimalnie nad bramką. Było blisko!
17' Sędzia Borski dwa błędy z rzędu, najpierw dostrzegł rękę, której nie było, a później zmienił zdanie. Chwilkę temu ewidentny rożny dla Lechii, sędzia pokazuje od bramki.
14' Wolny dla GKS, zamieszanie i rożny, po którym Lacic nad bramką.
10' Małe problemy techniczne, ale już jesteśmy. Na boisko 0:0.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!