Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0:1 Wisła Kraków [relacja na żywo]

redakcja
redakcja
Od 24 lat Lechia Gdańsk nie pokonała Wisły Kraków. Jednak jeżeli gdańszczanie przełamią tę passę i wygrają z Wisłą, zostaną wiceliderem Ekstraklasy z dwupunktową stratą do lidera z Krakowa. Od godz. 16.30 w MM Trójmiasto będziecie mogli śledzić wynik meczu na żywo.

Lechia Gdańsk

Wisła Kraków

0:1

Żółte kartki: Rogalski (56'), Bajić(58')
Bramki: Małecki (60')
Żółte kartki: Alvarez (36'), Sobolewski (85')

Widzów: 12 tysięcy
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa)

93 minuta: Koniec spotkania. Wygrywa Wisła po bramce Małeckiego.
90 minuta: Sedzia doliczył 3 minuty. Spalony Kirma.
87 minuta: Jirsak za Brożka.
85 minuta: Żółta kartka dla Sobolewskiego.
81 minuta: Kowalczyk za Kaczmarka. Wielka szansa dla Lechii, jednak ani Zabłocki ani Wiśniewski nie trafili w piłkę. Wisła czeka na kontrę.
78 minuta: Druga zmiana w Wiśle. Wchodzi Cantoro za Diaza.
75 minuta: Idealna szansa dla Wiśniewskiego, który jednak nie opanowuje piłki.
74 minuta: Zmiana: Zabłocki za Nowaka.
72 minuta: Błąd Bąka, który podał do Małeckiego. Bez konsekwencji.
70 minuta: Bajić strzela wysoko nad bramką.
66 minuta: Mysona włączył się do akcji ofensywnej, ale Wiślacy są czujni.Kolejna zmiana, tym razem w Wiśle. Ćwielonf za Łobodzińskiego.
63 minuta: Zmiana w Lechii: Wiśniewski za Rogalskiego.
60 minuta: Małecki strzela gola po podaniu Brożka. Lechia przegrywa 0:1!
58 minuta: Żółta kartka dla Bajicia.
56 minuta: Rogalski ukarany żółtą kartką.
53 minuta: Głowacki powstrzymuje wślizgiem atak Lechii.
51 minuta: Niecelny strzał Mysony z 30 metrów.
46 minuta: Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy (W przerwie nagrody orztymali piłkarze Lechii z rocznika 1995, którzy zdobyli brązowy medal w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski do lat 14).
45 minuta: Diaz posyła piłkę w boczną siatkę, sędzia dolicza minutę.
41 minuta: Fatalny kiks Rogalskiego, piłka poza boisko.
38 minuta: Łobodziński szaleje w rajdzie, ale niecelnie podaje. Piłka dla Lechii.
36 minuta: Żółta kartka dla Alvareza za niesportowe zachowanie.
34 minuta: Wisła znów kontratakuje. Łobodziński, który dostał świetne podanie od Pawła Brożka, strzela obok bramki.
30 minuta: Szybka akcja Lechii. Lukjanovs nie sięgnął jednak podania od Krzysztofa Bąka.
25 minuta: Kolejna kontra Wisły, Paweł Brożek na spalonym.
23 minuta: Lechia próbuje, ale jej nie wychodzi. Piłkarze z Gdańska mniej pewnie prowadzą grę od gości.
18 minuta: Kontra Wisły, Pablo Alvarez do Małeckiego, który strzela w boczną siatkę.
14 minuta: zamieszanie pod bramką Lechii, ale ostatecznie wynik meczu bez zmian.
10 minuta: Junior Diaz trafia głową w poprzeczkę, Lechiści mają jak na razie sporo szczęścia.
5 minuta: Serpentyny na murawie, trwa ich usuwanie.
3 minuta: Lechia zaczęła bardzo mocno, piłkarze z Gdańska nie schodzą z połowy rywala.
1 minuta: Komplet publiczności na Traugutta. Wśród kibiców pojawił się premier Donald Tusk.