Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0:3 Wisła Kraków

Wisła Kraków potwierdziła w Gdańsku, że idzie na mistrza. Biała Gwiazda bezwzględnie wykorzystała wszystkie minusy Lechii i pewnie wygrała 3:0, choć gdańszczanie także pokazali trochę dobrej piłki.

Dziś Lechia Gdańsk nie sprostała mającej mistrzowskie aspiracje Wiśle Kraków. Momentami Lechia prowadziła grę, starała się, ale dużo jej brakowało do tego, by dziś zdobyć choć jeden punkt.

Wisła nie grała porywająco, ale po prostu wykorzystała swoje szanse. Grała też bardziej dojrzale, choć ciężko powiedzieć, by stylem kogokolwiek porwała, dlatego wynik 0:3 na pewno nie oddaje przebiegu gry w tym meczu.

Trzeba także podkreślić jeden bardzo poważny błąd sędziego. Przy stanie 0:1 Lechia strzeliła bramkę, która nie została uznana, a z pewnością powinna. Przy 1:1 mogło zdarzyć się wszystko, a tak Lechia przegrywa i spada na szóstą pozycję w tabeli.

Lechia Gdańsk

Wisła Kraków

0:3

Bramki:
Żółte kartki:

Bramki: Genkow (18'), Kirm (30'), Sivakov (87').
Żółte kartki: Pajić.

90+3' Koniec meczu! Bardzo miły widok na stadionie przy Traugutta. Kibice Lechii i Wisły, którzy przez cały mecz siedzieli razem, odśpiewują "Wisła, Wisła, Wisła" dla krakowian i "Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię" dla Biało-zielonych.
90+2' Jest też kolejna zmiana w Wiśle. Za Małeckiego wchodzi Garguła. Małecki dostaje prawdziwe owacje na stojąco, od kibiców Wisły i Lechii oczywiście też.
90+1' Ładny strzał Traore z wolnego, ale obok bramki.
90' Na koniec Rios za Genkowa. Arbiter dolicza trzy minuty.
87' GOL! 0:3... Seria rożnych Lechii, po jednym z nich błąd Deleu, piłkę na środku dostaje Sivakov i strzałem z ok. 40. metrów lobuje Kapsę.
83' Są dwie zmiany. W Wiśle za świetnego Meliksona wchodzi Sivakov, a za Andruskeviciusa Hairapetian.
82' A jednak, mogło być 0:3. Genkow posłał w kierunku bramki Kapsy prawdziwą petardę, która zatrzymała się na poprzeczce.
80' Dziesięć minut do końca meczu, chyba nic się już nie zmieni.
75' Niezła szansa dla Lechii. Poźniak przedarł się prawym skrzydłem, wrzucił, ale Nowak tylko czubkiem buta musnął piłkę.
71' Bardzo dużo niedokładności, piłka leci z jednego pola karnego do drugiego.
68' Błąd Janickiego i Kirm strzela nad bramką. Mimo to, trzeba przyznać, że młody stoper gra dziś bardzo solidnie.
66' Druga zmiana w Lechii. Za średnio dziś grającego Pietrowskiego wchodzi Poźniak.
66' W odpowiedzi Kapsa szybszy od Kirma.
65' Świetna piłka do Traore, ale minimalnie szybszy był Pareiko.
57' Buval mógł mieć wejście smoka, ale jego strzał przewrotką nad poprzeczką. Inna sprawa, że sędzie i tak dopatrzył się faulu.
54' Buval wchodzi za Bajicia, Lechia będzie chciała jeszcze powalczyć.
50' Lechia zaczęła drugą połową z dużym animuszem, czy są w stanie dogonić Wisłę?
46' Zaczynamy drugą połowę.
46' Koniec pierwszej połowy! Lechia nie gra źle, ale dwa błędy przełożyły się na dwie stracone bramki. Inaczej potoczyłby się mecz, gdyby Małek uznał samobójczą bramkę.
46' Na koniec swoją szansę miałą jeszcze Lechia, ale Nowak i Traore nie wykorzystali niezdecydowania obrońców i bramkarza.
39' Fantastyczne prostopadłe podanie do Kirma, ale szybszy był Kapsa.
33' Żółtka kartka dla Pajicia za faul na Traore.
31' Ciekawe jak potoczyłaby się ta pierwsza połowa, gdyby Małekj uznał prawidłowo zdobytą bramkę dla Lechii...
30' GOL! 2:0 dla Wisły... Świetny rajd Meliksona prawym skrzydłem. Wycofał do Kirma, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki.
26' Ale błąd sędziego! Lechia zdobywa bramkę, ale Małek jej nie uznaje! Piłkę do siatki wpakował Chavez, a sędzia pokazał spalonego Traore. Problem polega na tym, że przed nim był jeszcze jeden obrońca, i to ustawiony ok. 2 metry bliżej bramki... Skandaliczny błąd.
24' Lechia powoli otrząsa się po zdobyciu bramki. Przed chwilą ofensywne wejście Lukjanovsa, ale Łtosz pomagał sobie ręką.
18' GOOOOL! 1:0 dla Wisły Kraków! Bramka Genkowa. Bułgar wykorzystał zamieszanie przed polem karnym po odważnym wejściu Meliksona i spokojnie pokonał Kapsę. Wydaje się jednak, że Genkow był na spalonym.
17' Pierwszy rożny dla Wisły, ale lepsi defensorzy Lechii.
13' Łuk i zegar, dwie trybuny na stadionie Lechii opustoszały na znak protestu. Pytanie, przeciwko czemu? Bo chyba nie przeciwko karaniu kibiców robiących zadymy podczas finału Pucharu Polski...
11' Lukjanovs popędził lewym skrzydłem, ale już w polu karnym zatrzymał go Chavez, który chyba dotykał piłkę ręką, ale sędzia Małek nie gwizdnął karnego.
10' Lechia stara się prowadzić grę, ale Wisła już dwa razy groźnie kontrowała.
4' Dziś bardzo ciekawe ustawienie Lechii z Janickim w środku obrony i Pawłem Nowakiem na prawym skrzydle.
3' Pierwszy rożny dla Lechii, ale wyżej wyskoczyli defensorzy Wisły.
1' Zaczynamy!
0' Drużyny wchodzą na plac gry, za chwilę początek meczu przyjaźni!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 14.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!