Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 1:2 Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2. W drugiej połowie mecz toczył się w anormalnych warunkach z powodu ulewy, która przeszła nad Trójmiastem.

Lechia przegrywa w meczu na wodzie, gdzie decydował w większości przypadek. Gdańszczanie dobrze zaczęli drugą częsć meczu, ale Jaga szybko przystosowała się do nowych, fatalnych warunków gry i zdobyła bramkę. Na takim boisku łatwiej, jak wiadomo się bronić, dlatego trzy punkty jadą do Białegostoku.

Rano fotogaleria z meczu Lechia-Jagiellonia.

Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok

1:2

Bramki: Nowak (25').
Żółte kartki: Kożans. Andruscievicius, Nowak, Deleu
Żółte kartki: Kascelan, Sandomierski

90' + 4' Koniec meczu.
91'
Grzyb za Kupisza w Jagiellonii.
90'
strzał Lukjanovsa zablokowany, a dobitka Bąka daje rzut różny. Cztery minuty doliczone.
89' Żółta kartka dla Trytki. To efekt olbrzymiej walki na boisku.
86'
Żólta kartka dla Deleu za dyskusję z sędzią.
85'
Próbował Lukjanovs z linii pola karnego, ale tylko rzut rożny.
84'
Bajic za Nowaka
83'
Żółta kartka dla Sandomierskiego za opóźnianie rozpoczęcia gry.
82' Gooooollllllll dla Jagiellonii! Strzelcem bramki Adrian Skerla. Na Traugutta grobowa cisza.
81'
Cały czas bez zmiany wyniku, choć przed szansą stanął Marcin Burhardt. Kapsa jednak wyszedłz pojedynku sam na sam zwycięsko.
76'
Żółta kartka dla Cionka, a tymczasem nad stadionem przy Traugutta rozbłysły kolorowe tęcze.
71'
Makuszewski wchodzi za Grosickiego.
70'
Schodzi Buzała wchodzi Dawidowski. A pod bramką Jagiellonii znów groźnie. Sandomierski na posterunku
69'
Trytko za Frankowskiego w Jagiellonii
66'
Wiśniewski za Szuptrykowskiego w Lechii
65'
Żółta kartka dla Nowaka
61'
Nowak groźnie uderzał na bramkę Jagielloni.
60'
Żółta kartka dla Andruscieviciusa
59' Na boisku wiecej fauli, wrzutów z autu niż prawdziwej gry, a deszcz cały czas pada.
55'
Dużo walki w środku pola. Lechia wciąż próbuje, strzelał Lukjanovs, ale został skutecznei zablokowany. Wydaje się, że bramka w takich warunkach jest kwestią czasu.
50'
Lechia dąży do szybkiego strzelenia bramki, by potem się móc bronić. Na razie jednak Sandomierski wychodzi z opresji obronną ręką.
49'
Piłka staje w miejscu, rządzi nią przypadek, jak na razie lepiej z nią radzą sobie gracze Lechii.
47'
Piłka sprawia wiele kłopotów piłkarzom, nie ma mowy jak na razie o składnych akcjach, a deszcz wciąż pada.
46' Mecz jednak rozpoczął się. Czy woda na murawie nie wypaczy wyniku? Zobaczymy.

Michał Probierz nie ma wątpliwości: mecz powinien się zakończyć. Trener Kafarski spokojniej podchodzi do sprawy i czeka na werdykt obserwatorów PZPN.

Caly czas druga połowa nie może sięropocząć. Powód? Powiększające się z każdą minutą opady deszczu. Na razie sędzia przedłużył przerwę o 10 min, co spotkało się z fatalną reakcją publiczności

45' Koniec pierwszej połowy. Na razie remis. Nad Trójmiastem szaleje nawałnica i nie jest pewne, czy druga połowa w ogóle się odbędzie...
40' Fantastyczne uderzenie Kupisza z 30 metrów i Jagiellonia wyrónuje stan rywalizacji. 1:1, tymczasem w Gdańsku rozpadało się na dobre
38'
Fantastyczny strzał Burkhardta z 30. metra, ale poprzeczka. Ale szczęscie Lechii!
36' Nad Traugutta czarne chmury, szykuje się burza.
34' Piekielnie mocny strzał Lukjanovsa, ale broni Sandomierski.
33' Grosicki przed polą karnym, ale znów udany wślizg Bąka.
31' Lechia znów z rozmachem. Buzała do Nowaka, ten do Lukjanovsa, ale strzał Łotysza zablokowany.
27' Frankowski mógł doprowadzić do remisu, ale w porę wślizgiem uratował zespół Bąk.
25' GOOOOOOOOOL!!! Świetna akcja Buzały, który wrzuca piłkę w pole karne, tam był Lukjanovs, ale uprzedził go Paweł Nowak i mamy 1:0!
23' Kolejny strzał, tym razem mocno Buzała, ale świetnie ustawiony Sandomierski.
22' Znów Lechia! Dośrodkowanie z rożnego, zza pola karnego Szuprytowski, piłkę paruje Sandomierski, ta trafia do Bąka, który strzela głową, ale znów bramkarz Jagi na miejscu.
21' Znów szybka akcja Lechii, ale dośrodkowanie Deleu zablokowane.
20' Dwa bardzo groźne dośrodkowania, ale Sandomierskiemu udawało się dwa razy piąstkować. Później ładna dwójkowa akcja Szuprytowski-Buzała, ale ten pierwszy nie doszedł do podania piętą.
15' Całkiem niezła akcja, Andriuskevicius z boku do Buzały, ten odgrywa do Nowaka, ale strzał pomocnika trafia w jednego z obrońców.
13' Na trybunach od początku cisza. To efekt protestu kibiców, którzy nie zgadzają się z polityką włodarzy klubu.
9' Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale na szczęście dla gdańszczan Deleu wybił piłkę z bramki. Strzelał Kascelan, który kilka sekund później otrzymał żółtą kartkę.
5' Dalekie podanie Deleu do Buzały, ale napastnik Lechii nie przyjął piłki.
3' Grosicki z wolnego wysoko nad bramką.
2' Pierwsza akcja Jagi i już Kożans musiał ratować się faulem. Pierwsza żółta kartka.
1' Zaczynamy.
0' Znamy składy obu zespołów. W Jagiellonii bez niespodzianek, za to w Lechii w pierwszym składzie Szuprytowski. Na ławce jest Abdou Traore, pozyskany na dniach z Rosenbroga trondheim.
0' Początek spotkania o godz. 17.15

Widzów: 4 tys.
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa).

Lechia Gdańsk: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Nowak (Bajic 84'), Surma, Pietrowski - Lukjanovs, Buzała, Szuprytowski (Wiśniewski 66').