Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 2:1 Legia Warszawa. Wreszcie wygrana!

Wreszcie Legia Warszawa pokonana. Po dwóch przegranych w Pucharze Polski, Lechia odpłaca się 2:1 w lidze. Oby to było przełamanie, bo Biało-zieloni ostatnio nie zachwycali.

Na taki wynik czekali wszyscy kibice Lechii Gdańsk. Po dwóch przegranych w półfinale Pucharu Polski, teraz to Biało-zieloni wygrywają i wracają na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Momentami piłkarze Tomasza Kafarskiego grali po swojemu, klepali, grali krótkimi podaniami i narzucali Legii swój styl.

Jednak nie do zaakceptowania jest bronienie się przez ostatni kwadrans, tak jak to miało dziś miejsce. Inna sprawa, że Lechiści tak bardzo chcieli wygrać, że widać było, że woleli oddać piłkę Legii, niż atakować i narazić się na kontrę.

Trzy punkty cieszą, oby to było przełamanie, bo trzecie miejsce w tabeli na koniec sezonu jest w zasięgu ręki.

Żółte kartki: Hubnik, Cabral.

90+3' Koniec meczu! Lechia wreszcie wygrywa!
90+1'
Nerwowo w polu karnym Lechii.
90' Sędzia doliczył trzy minuty.
88' Wreszcie zaatakowała Lechia, ale Buval dośrodkował niecelnie.
86' Od kilku dobrych minut Legia rozgrywa akcje, a Lechia ogranicza się do bronienia. Fakt, że Legia atakuje bardzo nieporadnie, ale nie można im pozwolić na kontrolowanie gry...
82' Ogbuke za Cabrala.
80' Radović miał niezłą pozycję, ale strzał fatalny. Lechia nie może dopuścić do strzałów z linii pola karnego!
78' Bajić za Traore, Kafarski chce uspokoić grę.
77' Lechia kontroluje spotkanie, Legia próbuje przeić się do przodu, ale bezskutecznie.
71' W odpowiedzi strzał Buvala, ale niecelny.
70' Głupia strata i Hubnik sam na sam z Kapsą. Na szczęście bramkarz Lechii zachował się świetnie.
66' Traore z Buvalem, ale wszystko zbyt wolno.
65' Żółta kartka dla Cabrala za faul na Bąku.
64' Kapsa zdejmuje piłkę z głowy Hubnika po niezłym dośrodkowaniu Manu.
59' Za Rybusa Radović.
59' Dośrodkowanie z prawej strony i Lukjanovs tylko dokłada nogę!
59' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! LUKJAAAANOOOVS!
58'
Jeszcze raz kapitalne dośrodkowanie Hajrapetiana!
57' Znów Hajrapetian! Tym razem kąśliwe dośrodkowanie wybija Skaba.
56' Hajrapetian znów świetnie dośrodkował, ale lepsi Legioniści.
54' Traore próbował strzelać z przewrotki lub bardziej woleja, ale PIĘKNY strzał wybronił Skaba. Szkoda, bo to mógł być gol sezonu. Lechia zaczyna grać swoją piłkę!
52' Nowak dwa razy mógł dobrze posłać prostopadłe podanie, ale zwlekał i dwa razy nic z tego nie wyszło.
50' Na boisku melduje się już Bedi Buval.
48' Konruzja ramienia lub barku Dawidowskiego. Komorowski lekko odepchnął napastnika Lechii, ten w swoim stylu "zanurkował" i kontuzja gotowa...
46' Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w Legii. Za Rzeźniczaka Kneżewić.
45+3' Koniec pierwszej połowy. Określę ją jednym zdaniem - Legia jest tak słaba, że trzeba ją dziś ograć. Koniecznie.
45+3' Na koniec Surma dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny.
45' Żółta kartka dla Rybusa za zagranie ręką. A tymczasem sędzia dolicza trzy minuty.
45' Wreszcie akcja w stylu Lechii z jesieni. Kilka krókich podań i rozklepanie przeciwnika. Niestety tym razem Hajrapetian niecelnie podawał, ale widać, że takimi akcjami można Legię ograć.
44' Deleu chciał wybić piłkę, ale zamiast w futbolówkę, trafił w... brzuch Hubnika.
41' Znów Legia! Hajrapetjan chciał wybić piłkę, ale przejął ją Manu i miał świetną okazję, ale strzelił pół metra od bramki.
40' Ładna wrzutka Rybusa, na szczęście Kapsa był szybszy od Hubnika, który przy okazji poturbował bramkarza Lechii.
38' Dwa razy atakowała Legia, ale bez efektu.
34' Manu wyjątkowo dobra wrzutka, ale Kucharczyk nad bramką.
27' Chwila przerwy w grze. Skaba ma drobny uraz, ale już wraca na plac gry.
25' Hubnik za atak od tyłu na Surmie.
23' GOOOOOOOOL dla Lechii!!! TRAAAOOOOREEE! Wolny z prawej strony, piłka trafia na głowę najniższego Traore i mamy remis! Oby to był przełomowy moment tego meczu!
21' Cabral strzela sprzed pola karnego i... piłka ląduje na aucie.
17' No, kontrowersyjna sytuacja. Traore idealnie w uliczkę do Dawidowskiego, ale sędzia gwiżdże spalonego.
15' Akcja Legii, ale Cabral fatalnie wrzuca w pole karne.
13' Pierwsze minuty słabiutkie, lekka przewaga Legii. Na trybunach "Lechia Gdańsk, kur** grać".
10' Małe problemy techniczne, ale już jesteśmy. Niestety Lechia przegrywa 0:1 po samobójczym golu Bąka.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 16.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Lechia Gdańsk: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Surma, Nowak, Pietrowski - Lukjanovs, Dawidowski (Buval 50'), Traore (Bajić 78').