Ekstraklasa: Lechia Gdańsk remisuje z Ruchem Chorzów

Redakcja MM
Redakcja MM
Mimo wielu świetnych okazji, Lechia Gdańsk nie była w stanie pokonać u siebie Ruchu Chorzów. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Lechia Gdańsk

>

Ruch Chorzów

0:0

Bramki:
Żółte kartki: Bąk (42.), Nowak (52.), Dawidowski (61.)

Bramki:
Żółte kartki: Straka (20.), Bronowicki (63.)

90'+ 3 Koniec spotkania
90'+1 Ogromna szansa dla Lechii. Surma podaję głową, bramkarz Ruchu niepewnie wybija piłkę,którą przechwytuje Dawidowski. Strzał głową jednak niecelny.
90' Sędzie dolicza trzy minuty gry.
85' Spokojniejszy fragment gry.
80' Ogromna szansa dla Lechii! Deleu strzela mocno, ale w boczną siatkę.
76' Rożny dla Lechii. Bajic jednak nie wykorzystuje szansy.
75' Strzał Burzały zablokowany przez obrońcę.
70' Atakować próbuje także Ruch, ale strzał Grzyba lekki w sam środek bramki.
68' Bajic znowu próbuje zaskoczył bramkarza, ale jego strzał z daleka niecelny.
64' Bajic niecelnie głową.
61' Nykiel ostro faulowany przez Dawidowskiego, który zobaczył żółtą kartkę.
56' Świetna akcja Lechii. Nowak strzela, ale jego strzał został zablokowany. Gdańszczanie widzieli rękę, sędzia nie.
54' Kapsa czujny, wybronił strzał Olszara.
47' Wiśniewski i Sadlok zderzyli się głowami.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.

45'+3
Koniec pierwszej połowy
45'+ 1 Surma ostro fauluje, ale sędzia nie decyduje się na ukaranie kartką zawodnika.
45' Sędzia doliczył trzy minuty.
42' Ząjąc niecelnie.
38' Wymiana podań pomiędzy Deleu, Lukjanovsem i Dawidowskim, który jednak gubi piłkę przed pustą bramką.
37' Wiśniewski wprost w bramkarza.
36' Nowak strzela nad poprzeczką. Chwilę wcześniej Pilarz piąstkował po rzucie różnym.
30' Lechia w natarciu, jednak nowy na boisku Nykiel przejął podanie Wiśniewskiego.
28' Lukjanovs w indywidualnej akcji, która jednak nie zakończyła się strzałem.
22' Ariel Jakubowski jest znoszony na noszach. Chwilę wcześniej świetny strzał Wiśniewskiego zza pola karnego.
18' Lechia cały czas atakuje, ale na razie bez rezultatu.
12' Kibice rzucili na boisko serpentyny. Mecz zostaje na chwile przerwany.
9' Nowak fauluje Sadloka.
7' Kolejny róg dla Lechii, ale Pilarz piąstkuje.
6' Deleu strzela, ale piłkę z trudnością wyłapuje Pilarz. Rzut różny dla Lechii, piłkę wybija Grosicki.
2' Emocjonujący początek spotkania. Olszar wychodził już na świetną pozycję, ale ubiegł go Deleu. Po chwili niecelny strzał Wiśniewskiego.
0' Mecz rozpocznie się o 14.45

Sędzia: Radosław Trochimiuk z Ciechanowa

: Kapsa, Bąk, Deleu, Kożans, Andriuskevicius, Surma, Bajic, Nowak (Burzała 65.), Wiśniewski (Pietrowski, 87.), Lukjanovs ( Zejglic 81.), Dawidowski