Ekstraklasa: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0

Do przerwy Lechia przegrywałs 0:1 po golu Chinyamy. Pierwsze minuty były bardzo obiecujące, ale z czasem przewaga Legii urosła do ogromnych rozmiarów i biało-zieloni mogą się tylko cieszyć z nieskuteczności rywala. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Żółte kartki: Mysona
90 Z powodu problemów technicznych relacja z drugiej połowy nastąpiła z opóźnieniem. Mecz zakończł się przegraną Lechii 2:0.

45' Kolejny niecelny strzał Chinyamy i sędzia kończy pierwszą połowę. Lechia przegrywa 0:1, ale do momentu straconego gola grała solidnie i powoli przejmowała inicjatywę. Z kolei Legia, gdy objęła prowadzenie, całkowicie przejęła kontrolę nad meczem, miała wiele sytuacji, ale nie dobiła bezradnych biało-zielonych. Tomasz Kafarski musi zmienić wiele w grze, aby Lechia nawiązała walkę z wicemistrzem Polski.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
39' Chinyama przepychał się w polu karnym Legii, ale strzał był już niecelny. Legia tłamsi Lechię, która nie potrafi skonstruować żadnej składnej akcji.
38' Strzał Rybusa, ale broni bramkarz Lechii
37' Efektowna akcja Gizy, ale strzał Borysiuka już bardzo niecelny
30' Bajić z wolnego, ale piłka uderza w mur i bez problemu łapie ją Jan Mucha.
29' Kolejny strzał Legii. Uderzał Radović, ale po ziemi i Bąk nie miał problemu z interwencją.
28' Legia gra coraz pewniej. Znów strzelał Chinyama, ale tym razem na posterunku Mateusz Bąk.
22'GOOOOL! 1:0 dla Legii. Iwański ładnie zacentrował z lewej strony boiska i Chinyama bez problemu wpakował piłkę z bliska do bramki Lechii.
16' Żółtka karta dla Mysony za krytykowanie decyzji arbitra.
13' Rybus strzela z ponad 20 metrów, ale strzał zablokowany przez Krzysztofa Bąka.
12' Bardzo dobry strzał Lukjanovsa, ale piłka minęła słupek dosłownie o milimetry.
7' Zbyt mocne podanie do Chinyamy, ale napastnik, mimo naciskającego obrońcy, oddał strzał. Przez ostatnie minuty Lechia nie istniała na boisku.
2' Niecelny strzał Choto
2' Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Astiz głową i Bąk popisuje się fantastycznym refleksem. Rzut rożny dla Legii.
1' Zawodnicy wychodzą na boisko.

Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović, Ariel Borysiuk, Piotr Giza, Maciej Iwański, Maciej Rybus - Takesure Chinyama