Ekstraklasa na żywo: Arka Gdynia 3:0 Cracovia Kraków (relacja live od godz. 14.45)

Arka Gdynia wreszcie wygrywa! I to we właściwym momencie, bo w meczu z sąsiadującą w tabeli Cracovią Kraków. Oby ta wygrana oznaczała przebudzenie Żółto-niebieskich.

Arka wreszcie zaczyna walczyć o utrzymanie! I to w niezłym stylu. Po kilkunastu meczach w tym roku wreszcie wygrywa i to z drużyną, która także ma spadkowy nóż na gardle.

Pierwsza połowa to całkowita dominacja gospodarzy. Bramkarz Moretto długie minuty nudził się w swoim polu karnym. Dwie szybko zdobyte bramki dały podopiecznym Straki spokój i pewność. Wysoki pressing, długie utrzymywanie się przy piłce były wreszcie atutami Żółto-niebieskich. Cracovia mogła na to odpowiedzieć jedynie nieśmiałymi kontrami.

Druga połowa zaczęła się nerwowo i niespokojnie. Jak przyznał trener, jego piłkarzom mogło zabraknąć wiary wynik. Cracovia była nawet blisko zdobycia bramki kontaktowej.

Jednak z minuty na minutę wracał spokój, a czas działał na korzyść gdynian. Zdobyta z kontrataku bramka Ivanovskiego (który na placu gry zameldował się kilkadziesiąt sekund wcześniej) ustawiła już mecz. Cracovia nie miała już wiele do powiedzenia, zaś Arka mogła śmiało zdobyć kolejne gole.

Trzy zdobyte dziś punkty są dla tego zespołu na wagę złota. I utrzymania. Jednak to nie koniec walki o Ekstraklasę. Przed drużyną z Gdyni jeszcze wiele ważnych spotkań. Najważniejsze - z Lechią Gdańsk już za dwa tygodnie. Lechią, która tydzień temu przegrała z Cracovią. Czy dzisiejsza porażka jest dla krakowiaków gwoździem do spadkowej trumny? Pokażą najbliższe mecze.

Arka Gdynia

Cracovia

Kraków

3:0

Bramki: Zawistowski (12'), Labukas (15'), Ivanovski (78').
Żółte kartki: Płotka, Moretto, Ivanovski.
22. kolejka
Bramki:
Żółte kartki: Dudzic, Suart.
90+3' Koniec meczu! Pierwsza w tym roku wygrana Arki i pierwsza na nowym stadionie!
90+2' Powinno być 4:0! Krótko rozegrany rzut różny. Dośrodkowuje Ivanovski i Rozić nieczysto strzela głową.
90' Ale pięknie zrobił to Ivanovski, oszukał przeciwników, założył siatkę i stracił piłkę.
88' Mawaye wchodzi z piłką w pole karne i ... się o nią potyka...
85' Ntibazonkiza wykłada piłkę Gizie a ten mocno i wysoko.
80' Żółta kartka dla Suarta, Visnakovsa zmienia Suvorov. A na trybunach meksykańska fala!
78' GOOOOOOOOOOOOOOL! Wejście smoka! Świetna kontra Arki! Ivanovski otrzymuje piłkę na prawej stronie, pędzi sam na sam, bawi się z Kaczmarkiem i pokonuje go strzałem w długi róg! Jednocześnie dostaje zółta kartkę za zdjęcie koszulki. Ze szczęścia na boisko wparował nawet trener Straka by cieszyć się z podopiecznymi.
77' Ivanovski zmienia Labukasa. Owacje na stojąca dla strzelca drugiej bramki.
75' Szybki odbiór, ładna akcja, ale spalił Mawaye.
75' Zółta kartka dla Moretto za opóźnianie wznowienia gry.
73' Ależ uderzenie Glaviny, z 30 metrów niemal pokonał Kaczmarka! Jak van Bronckhorst na ostatnim Mundialu!
70' Płotka fauluje Ntibazonkizę, rzut wolny dla gości. Ostre dośrodkowanie Gizy i Moretto piąstkuje.
68' Siemaszko rozegrał dobry mecz, jednak teraz zastępuje go Paweł Czoska. Może będzie to impuls do lepszej gry w końcówce meczu. Na słabszej grze Arki straciło widowisko.
65' Siemaszko ciągnie prawym skrzydłem, lecz trafia w boczną siatkę. Tymczasem Klicha zastępuje Piotr Giza, niegdyś pukający do reprezentacji Polski
64' Dudzic wpisuje się do protokołu. Żółta kartka za nerwową reakcję na decyzję sędziego.
62' Zmiana także w Cracovii. Masaryka zastępuje Dudzic, który napsuł krwi Lechii tydzień temu...
60' Teraz Duearte zostaje zmieniony przez Mawaye, ta sytuacja może mu się długo śnić.
59' Powinno być 3:0! Duarte otrzymał piłkę po znakomitym pressingu Siemaszki, sam na sam z bramkarzem, ale pudłuje fatalnie.
58' Ależ było blisko bramki kontaktowej! Świetnie w pole karne wszedł Ntibazonkiza i do środkował, jednak Masaryk zablokowany.
57' Ładne podanie dostał Siemaszko, lecz pogubił się przed polem karnym.
54' Ładna sztuczka Duarte na prawym skrzydle kończy się strata piłki.
52' Cracovia gra w drugiej połowie agresywniej, Arka oddała inicjatywę. Czy utrzyma prowadzenie do końca?
50' Zgotowało się na boisku, po ostrym starciu i małych przepychankach żółta kartka dla Radomskiego.
49' Świetnym wślizgiem Rozić powstrzymuje Klicha.
47' Z wolnego dośrodkowywał Klich, lecz po raz kolejny piłke pewnie łapie Moretto.
46' Długa piłka do Siemaszki, lecz tego ubiegł Kaczmarek.
46' Piłkarze już na boisku. Za moment rusza druga połowa.
45+1' Sędzia Paweł Pskit zakończył pierwszą część spotkania. Nadspodziewanie dobry mecz zawodników Arki, którzy są na dobrej drodze po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Ale jeszcze przed nami 45 minut niełatwej walki.
43' Po dośrodkowaniu Klicha z rożnego małe zamieszanie w polu bramkowym Arki, na szczęście Rozić wyjaśnił sytuację.
40' Ponownie napastnik gości dał się Arce we znaki. Minął jednego, drugiego i stracił piłkę
39' Sam na sam wychodził Ntibazonkiza, lecz był na spalonym.
38' "Cracovia nigdy nie spadnie!" - śpiewają kibice Arki. Co w świetle widniejącego na tablicy wyniku jest nieco wątpliwe...
35' Świetny mecz rozgrywa dziś Noll. Lewy defensor Arki doskonale w tyłach i pomysłowo w ofensywie.
33' Z daleka próbuje Zawistowski, ale słabe uderzenie. Po chwili kontra gości, w doskonałej sytuacji w polu karnym Ntibazonkiza, ale blokowany strzela obok bramki po rykoszecie. Rzut rożny i świetnie chwyta Moretto.
31' Piękna kombinacja Duarte z Glaviną, ale bez powodzenia
29' Faul Płotki, żółta kartka i groźny rzut wolny dla Cracovii. Ale wykonanie fatalne.
27' W dobrej sytuacji znalazł się Labukas, ale uciekła mu piłka, którą dopadł Kaczmarek.
24' Ale to zrobił! Noll odebrał piłkę i zabrał się z nią głęboko na połowę przeciwnika. Ściął do środka i huknął prawą nogą. Niestety Kaczmarek dobrze interweniował.
22' Na spalonym Masaryk, lecz arbiter boczny zwlekał z podniesieniem chorągiewki. Moretto wykopał piłkę niemal na szczyt trybun.
21' Świetna kontra Cracovii, dobrze broni sam na sam Moretto. Zmarnowana sytuacja Ntibazonkizy.
21' Kolejny świetny rajd Duarte. Przedarł się w pole karne przez obrońców i uderzył na bramkę. Ale strzał zablokowany i rożny.
20' Tak ładnie grającej Arki już dawno nie było. Wysoki pressing, rozsądne rozgrywanie piłki. Oby tak do końca!
18' Kolejny dobry strzał Labukasa, ale prosto w Kaczmarka.
15' GOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 2:0 dla Arki! Rzut wolny, zamieszanie w polu karnym i z bliska trafia Labukas!
12' Bozok faulowany tuż przed polem karnym! Kartka dla Boljevicia i wolny dla Arki. Zawistowski...GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!
7' Glavina dobrze do środka, lecz tam dobrze blokowany był Siemaszko.
5' Dobry rajd prawą stroną Duarte i mamy korner. Dobrze znalazł się Zawistowski ale jego strzał tyłem do bramki za wysoko.
3' Na spalonym Masaryk, a był niezłej sytuacji.
2' Od początku obie drużyny grają ostro i ofensywnie. Najpierw próbowali goście, później lewą flanką Arka.
1' Przy głośnym śpiewie zaczął się mecz. Dwie sekundy i pierwszy faul.
0' Mecz za kwadrans, a my mamy dla Was już składy. W składzie Arki młodziutki Rafał Siemaszko. Ciekawe jak dziś wypadnie w tak ważnym meczu.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 14:45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!