Ekstraklasa na żywo: Lech Poznań 2:1 Lechia Gdańsk

Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu, Lech wygrał z Lechią 2:1 na własnym stadionie. Piłkarze Kafarskiego przyjechali po trzy punkty, ale pechowo wyjeżdżają z zerem na koncie.

Żółte kartki: Nowak i Wołąkiewicz.

90+3' KONIEC MECZU! Bardzo, bardzo, bardzo wyrównany mecz, wygrało doświadczenie i błysk Stilicia i Pieszki. Dla tabeli bardzo dobrze, ale trochę szkoda Lechii.

90+2'
Dwa razy Lechia miała genialne szanse do strzelenia bramki, ale zabrakło dokładności.
89' Szuuuuprytowski, ale by było wejście smoka! Skrzydłowy dostał piłkę kilka metrów od bramki, ale jego strzał dosłownie o milimetry minął okienko bramki.
88' Młodziutki Damian Szuprytowski za Pietrowskiego.
84' Zmiana w Lechu, za Stilicia Wilk.
82' Kontra Lechii, piłkę na woleja dostaje Buzała, ale poniosła go fantazja i źle trafił w piłkę.
79' GOOOOOOL! 1:2... Piękne podanie Stilicia, Peszko genialnie przyjmuje, mija obrońcę i bardzo mocno pod poprzeczkę. Bardzo ładna akcja Lecha, ale trochę brakowało krycia w środku.
77' Laizans za Rogalskiego. Kafarski chce wzmocnić środek pola, gdzie Lech zaczyna dominować.
75' Znów Lech, wrzuca Kriwiec, głową Peszko a piłkę z linii bramkowej wybija Mysona!!!
74' Zadrżały serca kibiców Lechii. Świetna centra z wolnego Sitlicia, a Kapsa na raty łapię piłkę.
71' Bardzo ofensywnie Mysona, ale minialnie za mocno do Buzały.
67' Nadal bardzo wyrówany mecz, ale Lech powoli zaczyna angażować coraz większą ilość piłkarzy, aczkolwiek zdarzają się sytuacje, że Lewandowski musi walczyć z czterema piłkarzami Lechii.
65' Zółta kartka dla Stilicia, który mnie zagra w następnym meczu.
62' Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii, ale w końcu wyjaśniają obrońcy, a napastnikom Lecha nie udało się oddać celnego strzału.
61' Stilić, ale nie udało się pokonać Kapsy.
52' Pietrowski ze skrzydła, Buzała wślizgiem, ale nie wpiłkę, tylko w głowę Kotorowskiego. Bramkarz opatrywany, ale zaraz wróci na plac gry.
48' Dwa rożne dla Lecha, ale za każdym razem lepszy Kapsa i spółka.
46' Jedna zmiana, za słabiutkiego Mikołajczaka wchodzi bandrowski. Zieliński dostrzegł, że Lechia jest dziś w środku zdecydowanie lepsza.
46' Zaczynamy drugą połową.

45+2' Koniec pierwszej połowy!
Mamy dziś kapitalne widowisko, oba zespoły chcą grać w piłkę, chcą strzelać, chcąc grać bardziej kombinacyjnie.

- Lechia przyjechała tutaj po trzy punkty - krótko w przerwie odsumował Hubert Wołąkiewicz. Czy się uda? Zobaczymy za godznę.

45+1' Znów najlepszy strzelec naszej ligi, ale broni Kapsa.
45' Świetna kontra Lecha, wrzutka Peszko i Lewandowski szczupakiem. Jednak nieczysto i nad bramką.
41' Pieć minut do końca, a przy okazji warto wrócić do gola dla Lechii. Kożans to szesnasty zawodnik, który strzela gola dla Lechii! U Kafarskiego strzela praktycznie każdy.
35' Kaczmarek ostro w nogi Mikołajczaka. Wyglądało groźnie, ale skończyło się na strachu.
32' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL! 1:1!!! KOOOOOŻŻŻŻANS!!! Wrzutka w pole karne i Łotysz w prawy róg. Świetnie odkupił swoje winy za faul sprzed pięciu minut. Asystował Lukjanovs.
29' Rożny dla Lecha, ale świetnie Kapsa. Szkoda tego gola, bo Lechia walczyła z Lechem jak równy z równym.
27' Gool! Bartosz Bosacki bardzo szczęsliwie, bo piłka odbiła się jeszcze od słupka.
26' Karny! Lewandowski w polu karnym walczył z Kożansem, Łotysz delikatnie pchnął napastnika Lecha, który wykorzystał to i przy odrobinie aktorstwa wywakllczył karnego.
19' Szansę miał Mysona, ale z dwudziestego metra z wolnego prosto w mur.
17' Ciekawa akcja Mysony, ale wrzutka niecelna, a raczej celna, ale nikt nie zamykał...
14' Indywidualnie Lukjanovs, ale strzał zablokowany i bez problemu łapie Kotorowski.
13' Lukjanovs, ale niecelnie.
10' Całkiem ciekawe pierwsze dziesięć minut.
8' Ostre starcie Lewandowskiego i Wołąkiewicza i róg dla Lecha.
6' Identyczna akcja dla Lechia, wrzuca Kriviec, strzela głową Arboleda, ale idealnie Kapsa.
4'
Pierwszy wolny Lechii, ale bardzo nieudanie Nowak, piłka jednak odbiła sie wysoko, zawalczył któryś z Lechistów i szansę miał Pietrowski, ale rykoszet i tylko róg.
1' W Lechii dziś sporo zmian, wiadomo, że Kafarski nie mógł skorzystać z wielu zawodników, więc dziś mamy w składzie Kaczmarka, Buzałę czy Rogalskiego, którzy zastępują odpowiednio Bąka, Dawidowskiego oraz Wiśniewskiego.
1' Rozpoczyna Lechia Gdańsk.
1' Minuta ciszy przy Bułgarskiej.
0' Początek spotkania o godz. 18.45.

Sędzia:

Lech Poznań: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko (Możdżeń 89'), Injac, Stilić (Wilk 86'), Kriwiec, Mikołajczak (Bandrowski 46') - Lewandowski.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Kaczmarek, Kożans, Wołąkiewicz, Mysona - Nowak, Surma, Pietrowski (Szuprytowski 88') - Lukjanovs, Buzała, Rogalski (Laizans 77').