Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 0:0 Polonia Bytom

Passa braku wygranych przy Traugutta nadal trwa. Po niezłym meczu Lechia tylko zremisowała 0:0. Biało-zieloni mieli bardzo dużo sytuacji, ale niestety - wszystkie niewykorzystane.

Żółte kartki:

90+3' Koniec meczu! Niestety kiepska passa meczów u siebie trwa. Remis 0:0 z Polonią Bytom na pewno jest poniżej oczekiwań wszystkich przy Traugutta. Czego dziś brakowało? Skuteczności, skuteczności i skuteczności. Dość powiedzieć, że Lechia oddała ponad dwadzieścia styrzałów. Szkoda karnego, szkoda tych sytuacji, ale trzeba też oddać, że w pierwszej połowie Lechia praktycznie całkowicie zdominowała Polonię Bytom. Punkt to nie zero punktów, ale i tak szkoda.

90+1' Barcik schodzi, za niego Trzeciak.
90' Sędzia doliczył trzy minuty.
90' Bajić za Pietrowskiego.
87' W Polonii również druga zmiana. Za Bykowskiego wchodzi Milenković.
86' Marcin Kaczmarek za Wiśniewskiego. Tylko czemu tak późno... Niewiele można zdziałać w pięć minut.
84' Polonia mogła skarcić Lechię za te wszystkie niewykorzystane sytuacje. Tomasik przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale jego strzał minimalnie obok bramki.
80' Za Dawidowskiego Paweł Buzała.
75' Pierwsza zmiana w tym meczu. W Polonii za Radzewicza wchodzi Tomasik.
72' Mysona bardzo precyzyjnie z wolnego, ale piłka obok bramki. Ile trzeba mieć sytuacji, by strzelić gola?
65' Dawidowski przed polem karnym, ale traci piłkę.
64' Intensywnie rozgrzewają się Buzała, Rogalski i Kaczmarek. Prawidłowo, Lechii potrzebne są zm iany.
62' Ręka w polu karnym? Sędzie nic nie widział.
58' Lukjanovs skrzydłem, podanie do Nowaka, ale jego strzał zablokowali defensorzy Polonii. Dobitka Wiśniewskiego efektowna, ale minimalnie niecelna. To już siedemnasty strzał na bramkę!
55' Gdzie jest skuteczność piłkarzy Kafarskiego?! Kolejna doskonała okazja, kilku piłkarzy Lechii wymieniło między sobą kilkanaście podań, dosłownie "rozklepało" obronę Polonii, ale nie udało się trafić do siatki.
54' Indywidualnie Wiśniewski, ładnie strzela, ale Skaba paruje piłkę przed siebie. Trzeba wykorzystać fakt, że bramkarz Polonii większość piłek odbija przed siebie.
48' Pierwsza dobra akcja lechii. Sprytne wykonanie auto przez Dawidowskiego i Lukjanovsa, podanie do Nowaka, który nie trafił z bliska do siatki.
46' Zaczynamy drugie 45 minut.

45' Koniec pierwszej połowy.
Lechia gra bardzo dobry mecz, ale brakuje skuteczności. Niestety zabrakło jej także przy rzucie karnym, który ustawiłby te zawody. Jeśli piłkarze Kafarskiego nadal będą grali z takim zaangażowaniem, to być może uda się pokonać świetnie dziś dysponowanego Skabę.

45'
Wiśniewski z wolnego, ale kolejny raz Skaba.
40' Kontra Lechii, Dawidowski mija przed polem karnym jednego ze stoperów, ale drugi ratuje Skabę ofiarnym wślizgiem.
35' Skaba potwierdza, że w tym sezonie jest czołowym bramkarzem ligi. Wrzutka w pole karne, Wiśniewski głową idealnie pod poprzeczkę, ale bramkarz Polonii intuicyjnie przerzuca piłkę nad poprzeczką. Wspaniała interwencja.
33' Znów fantastyczna okazja. Nowak ładnie z dystansu, do odbitej piłki dobiega Dawidowski, lobuje bramkarza, który go ewidentnie fauluje. Karny? Nie - spalony!
29' Kolejna szansa Lechii. Wiśniewski głową zgrywa po wrzutce Dawidowskiego, ale Lukjanovs nie doszedł do piłki.
27' Rożny Polonii, ale Sawala prosto w ręce Kapsy. Kontra Lechii, ale wrzutka Nowaka nie doszła do żadnego z napastników.
26' Trzecia żółta karta dla Lechii. Tym razem Mysona.
24' Świetna akcja Bażika, który minął trzech Lechistów, ale faul Surmy zakończył jego rajd.
20' Kapitalnie Dawidowski do Wiśniewskiego, ale ten zbyt późno zdecydował się oddać strzał i był już zbyt blisko Skaby.
18' Pierwsza sprawna akcja Polonii, ale Radzewicz mocno i niecelnie strzela na bramkę Kapsy.
16' Prosty techniczny błąd Dawidowskiego i piłka wychodzi na aut.
15' Kombinacyjna akcja Wiśniewskiego i Nowaka, ale piłka po strzale tego drugiego obok słupka. To już czwarty strzał pomocnika Lechii w tym meczu.
14' Bradzo dobre dośrodkowanie Bąka, ale w polu karnym szybsi piłkarze z Bytomia.
13' Fantastyczny korner Pawła Nowaka i Krzysztof Bąk głową minimalnie obok słupka.
9' Niestety to już trzeci niewykorzystany karny w tym sezonie. Wołąkiewicz dokonał tej "sztuki" w meczu z GKS Bełchatów, a ostatnio Karol Piątek w meczu pucharowym z Jagiellonią Białystok.
7' Nie ma gola! Wołąkiewicz chciał uderzyć po swoim lewym słupku, ale piłka o kilka centymetrów minęła słupek bramki Skaby.
5' Karny dla Lechii! Faulowany w polu karnym był Lukjanovs.
3' Kontra Polonii, ale na spalonym Bykowski.
1' Lechia mogła zacząć jak z Legią i Wisłą - Wiśniewski podcinką do Nowaka, ten zwodzi w polu karnym dwóch zawodników Polonii, ale strzał minimalnie niecelny.
1' Zaczynamy!
0' Minuta ciszy, by uczcić tragicznie zmarłych pod Smoleńskiej. Wśród nich byli także kibice Lechii - Maciej Płażyński i Arkadiusz Rybicki.
0' Minuta do rozpoczęcia meczu, a na Traugutta pustki.
0' Znamy już wyjściową jedenastkę Lechii: Kapsa, Bąk, Kozans, Wołąkiewicz, Mysona, Pietrowski, Surma, Nowak, Lukjanovs, Dawidowski, Wiśniewski.
0' Początek spotkania o godz. 16.30

Sędzia: Stefański.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Bąk, Kozans, Wołąkiewicz, Mysona - Pietrowski (Bajić 90'), Surma, Nowak - Lukjanovs, Dawidowski (Buzała 80'), Wiśniewski (Kaczmarek 86').

Polonia Bytom: Skaba - Nowak, Klepczyński, Killar, Kotrys - Barcik (Trzeciak 90'), Kuranty, Sawala, Radzewicz (Tomasik 75') - Bażik, Bykowski.