Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 0:1 Piast Gliwice

Po fatalnym meczu Biało-zieloni znów przegrywają u siebie. Piast zdobył bardzo cenne punkty, które mogą na koniec sezonu okazać się bezcenne.

Żółte kartki: Gamla.

90+2' Koniec meczu. Lechia dziś bardzo słaba, Piast niewiele lepszy, ale to wystarczyło na Biało-zielonych. Niebawem szersza relacja i fotogaleria.

85'
Na trybunach głośne okrzyki: "Kapsa gol!"...
84' Matuszek za Iwana.
80' Druga żółta kartka dla Dawidowskiego, w konsekwencji oczywiście czerwona... Za co? Za dyskusje z arbitrem.
78' Znów setka, ale Dawidowski w słupek...
75' Luuuuukjanoooovs, ale minimalnie obok. Szkoda tej sytuacji, bo była praktycznie pusta bramka.
73' Rogalski miał dobrą okazję do strzału, ala podał piłkę... gliwiczanom.
72' Za Olszara wchodzi Paluchowski.
70' Wiśniewski do Rogalskiego, który strzela, ale niecelnie.
67' Zmiana. Za Buzałę wchodzi Rogalski, tylko po co? Nie lepiej dać szansę młodemu Szuprytowskiemu?
66' Znów strzał Piasta, ale minialnie nad bramką.
65' Ale szansa dla Piasta. Muszalik miał pustą bramkę, ale Kaczmarek wybija dosłownie z linii bramkowej.
60' Piast bez problemu wymienił kilka podań przed polem karnym Lechii, ale na szczęście dla gdańszczan nic z tego nie wyszło.
55' Zmiana w Lechii. Za słabego dziś Nowaka wchodzi Marcin Pietrowski.
55' Kożans zgrywa do Buzały, który łądnym strzałem z woleja strzela na bramkę, ale minimalnie nad poprzeczką.
52' Za faul w ataku żółtą kartką ukarany Kożans.
48' Niezły strzał z dystansu Iwana, ale w sam środek i prosto w ręce Kapsy.
46' Pierwsza akcja Piasta. Strzela Biskup, ale broni Kapsa. Fatalna strata Bąka.
46' Początek drugiej połowy. Jedna zmiana, za Laizansa wchodzi Lukjanovs.

45+2' Koniec pierwszej połowy.
Krótko, bardzo słaby mecz. Oby po przerwie było lepiej.

45'
Sędzia doliczył dwie minuty. Tymczasem Nowak miał "setkę", ale zamiast strzelać wrzucał. Dodam, że miał przed sobą tylko Nalepę a podanie było daleko za pole karne...
42' Zbyt głębokie dośrodkowanie Nowaka i bez problemu łapie Maciej Nalepa.
39' Gooool! BARTOSZ IWAN. Rożny Muszalika i w zamieszaniu podbarmowym trafia pomocnik Piasta. Niewykorzystane sytuacje się mszczą...
38' Nowak centruje z rożnego a Wiśniewski nie trafił głową w piłkę, choć przed sobą miał tylko pustą bramkę.
35' Głupia żółta kartka dla Dawidowskiego za faul od tyłu.
33' Kolejna szansa na dobrą kontrę, ale fatalnie traci piłkę Buzała. Ten napastnik jest do zdjęcia w przerwie.
30' Akcja Lechii, ale na spalonym Buzała. Strasznie "siadł" nam ten mecz.
23' Kapitalny strzał Wiśniewskiego, ale świetna parada Nalepy.
22' Kilka łądnych podań przed polem karnym Lechii, ale faul na Kaczmarku i znó groźny wolny.
18' Lechia bardzo powoli się rozkręca, ale jest coraz lepiej. Świetny przerzut Wiśniewskiego, strzał Kaczmarka, rykoszet po strzale i dobra dobitka Laizansa. Niestety prosto w ręce Nalepy.
16' Wołąkiewicz dalekim podaniem do Buzały, ten świetnie przyjmuje, ale uderza prosto w ręce Nalepy.
12' Niestety Kaczmarek prosto w mur.
11' Nowak faulowany na linii pola karnego, będzie świetna okazja. Żółta kartka dla jednego z zawodników Piasta.
7' Dawidowski po ziemi, Laizans piętą, ale nie było do kogo.
5' Kilka minut problemów technicznych, ale zaczynamy.