Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 2:0 Śląsk Wrocław (relacja live)

Lechia wygrywa pierwszy mecz w sezonie! Biało-zieloni pokonali Śląsk 2:0 po bramkach Piotra Wiśniewskiego oraz Pawła Buzały.

Biało-zieloni wygrywają pierwszy mecz w tym sezonie. Kibice nie zobaczyli dziś porywającego spotkania, ale liczy się komplet punktów. Po remisach z Ruchem Chorzów i Polonią Bytom oraz przegranej z Jagiellonią Białystok, przyszła wygrana w meczu przyjaźni ze Śląskiem Wrocław.

Na uwagę zasługuje całkiem udany debiut Abdou Traore, który trafił do Gdańska z Rosenborga Trondheim. Czasem brakowało dokładności, czasem zbyt dużo nonszalancji, ale to pierwsze 90 minut w nowym klubie i z każdym treningiem i meczem powinno być lepiej.

Druga odsłona była zdecydowanie lepsza niż pierwsza, szczególnie w wykonaniu Lechii. Ciężko kogoś wyrównać, ale dobrą zmianę dał Lukjanovs, Buzała trafił drugi raz w tym sezonie, a Surma jak zwykle pewne w środku pola.

Śląsk, mimo bardzo mocnego składu, dziś nie pokazał praktycznie nic ciekawego. Diaz i Sotirović zdominowani przez defensywę Lechii, Sobota i Ćwielong mało aktywni, a Mila bez inwencji,niezbędnej rozgrywającemu.

Żółte kartki: Spahić.

90+3 Koniec meczu! Pierwszy komplet punktów w tym sezonie.
90'
Sędzie doliczył trzy minuty.
90' Sotirović miał przed sobą tylko Kapsę, ale nad bramką.
88' Za Buzałę Tomasz Dawidowski, który ma ba pokazanie się kilkadziesiąt sekund.
86' Po podaniu Lukjanosa Paweł Buzała czubkiem buta, ale Kelemen broni bez problemu.
84' Buzała wychodził sam na sam z Kelemanem, ale niepotrzebnie chciał lobować i piłka wpadła prosto w ręce Słowaka.
83' Za Bajicia wchodzi Marcin Pietrowski.
75' Żółty kartonik dla Spahicia, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Ivansa Lukjanovsa.
73' Schodzi Wiśniewski. Strzelca pierwszej bramki zastępuje Ivans Lukjanovs.
70' Za niewidocznego Diaza wchodzi Madej.
65' Traore łądnie bez gwizdka do Wiśniewskiego, ten wzdłuż pola karnego, do piłki dochodzi Nowak, ale strzał nad bramką.
62' Surma na skrzydło do Traore, który łednie dośrodkował, piłkę strącił jeszcze Spahić, ale prosto pod nogi do Buały, który mocnym strzałem z woleja pokonał Kelemana.
62' GOOOOOOOOOOOOL!!! PAWEŁ BUUUUUUUUUZAŁA!!!
61'
Gancarczyk za Ćwielonga.
60' Traore dostaje żółtą kartkę za symulowanie faulu.
58' Jednak Mila prosto w mur.
57' Wolny dla Śląska z ok. 20. metra.
56' Znów łotewski obrońca, ale jego strzał nad bramką.
55' Andruskevicius wrzuca do Buzały, który głową obok słupka. Bardzo duży błąd stoperów Śląska, którzy zostawili bez krycia niskiego napastnika Lechii.
49' Rykoszet po rożnym i znó na miejscu Kelemen.
49' Surma z 49. metra, ale broni Kelemen.
47' Bajić chciał podawać do Buzały, ale obrońcy Śląska wybili mu piłkę spod nóg.
46' Zaczynamy drugą połowę. Na środku jest już Diaz i Sotirović.

46'
Koniec pierwszej połowy. Bardzo mizerne widowisko na Traugutta. Oba zespoły sprawiają wrażenie, jakby im nie zależało na punktach. Na szczęście Lechii udało się przeprowadzić jedną akcję, która zakończyła się celnym strzałem. Miejmy nadzieję, że w przerwie trenerzy wstrząsną zespołami i poziom się zmieni.

45' Sędzia dolicza jedną minutę.
43' Nowak wypuszcza w uliczkę Traore, ale ten niepotrzebnie chciał kiwać i stracił piłkę. Po chwili strzał z dystansu Wiśniewskiego, ale nad bramką.
40' GOOOOOOOL!!! Akcja Nowaka i Traore, piłkę chciał wybijać Pawelec, ale ekspediował ją prosto pod nogi PIOTRA WIŚNIEWSKIEGO i mamy 1:0! Trzeba przyznać, że do tego momentu oba zespoły w ogóle nie istniały na boisku, może teraz się coś zmeini?
39' Pawelec zza pola karnego, ale bardzo wysoko nad bramką.
32' Kibice nadal milczą. Na początku września odbędzie się spotkanie kibiców z zarządem. Być może wtedy wszystko wróci do normy.
30' Znowu Traore, ale kolejny raz niedokłądny strzał. Widać, że nowy nabytek się stara,ale brakuje mu trochę dokładności. Dużyplus za aktywność i chęć brania gry na siebie, jednak to nie wszystko.
28' Strzał z daleka Deleu.
25' Sotirović łądnie się złożył, ale w sam środek.
23' Niespodziewany strzał z woleja Deleu, ale nad bramką Śląska.
22' Na skrzydle indywidualnie Wiśniewski, ale nikt nie zamknął.
19' Mila do Diaza, który miał przed sobą tylko Kapsę, ale w ostatniej chwili Lechię uratował Bąk.
18' Prosty techniczny błąd Traore. Za nami kilka bardzo nudnych minut.
13' Traore głęboko wrzucił piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął.
11' Ładna akcja Nowaka i Traore. Ten drugi mocno strzelił, ale Kelemen dobrze sparował na róg.
6' Traore ruszył skrzydłem, ale zamiast walczyć o piłkę zaprezentował efektownego "nurka", w stylu włoskim.
4' Bajić zagubił się we własnych zwodach.
1' Zaczynamy! Na trybunach oczywiście cisza.
0' Jest jeszcze jedna ważna zmiana. Na placu gry jest Hubert Wołąkiewicz, któy zastąpił Kożansa. Łotewski stoper nabawił się kontuzji na przedmeczowym rozruchu.
0' Znamy już składy. W Lechii debiutujący Traore, jest także Bajić i Wiśniewski.
0' Początek spotkania o godz. 17.00

Widzów: 6 tys. 900
Sędziuje: Marcin Szulc (Mazowiecki ZPN).

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Deleu, Krzysztof Bąk, Hubert Wołąkiewicz, Vytautas Andriuskevicius - Łukasz Surma, Marko Bajić, Paweł Nowak - Piotr Wiśniewski (Lukjanovs 73'), Traore, Paweł Buzała.

Śląsk Wrocław: Kelemen - Spahić, Celeban, Fojut, Pawelec - Sobota, Mila, Kaćmierczak, Ćwielong (Gancarczyk 61') - Sotirović, Diaz (Madej 70').