Ekstraklasa: PGE GKS Bełchatów 1:0 Lechia Gdańsk

Lechia nadal bez zwycięstwa w meczu na wyjeździe. Tym razem piłkarze Kafarskiego przegrali z GKS Bełchatów. Jedyną bramkę zdobył Janusz Gol, który popisał się indywidualną akcją.

**Lechia przegrywa na wyjeździe 0:1. I choć w przekroju całego meczu była zdecydowanie lepsza, to punkty zostają w Bełchatowie. Biało-zieloni przede wszystkim fatalnie pudłowali lub przegrywali pojedynki z Łukaszem Sapelą.

Być może inaczej byłoby, gdyby sędzia gwizdnął faul na Buzale już kilkadziesiąt sekund po bramce Janusza Gola. Punktów trzeba szukać za tydzień u siebie z Cracovią, bo dobra gra to nie wszystko, trzeba jeszcze strzelać gole.

Lechia Gdańsk

1:0

Bramki: Gol (74').
Żółte kartki: Wróbel.
Bramki:
Żółte kartki: Wiśniewski, Surma, Bąk.

90+3' Koniec meczu!
90' Trzy minuty doliczone.
88' Bąk dostaje żółtą kartkę.
86' Dobra szansa Lukjanovsa, ale prosto w Sapelę.
83' Dawidowski za Buzałę.
81' Bocian za Żewłakowa.
79' Schodzi Paweł Nowak, w jego miejsce debiutant - Sazankov. Lechia jeszcze bardziej ofensywnie.
76' Fatalny błąd sędziego! Buzała był ewidentnie faulowany w polu karnym, ale Górecki nie odgwizdał przemieniania.
74' GOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 JANUSZ GOL! Indywidualna akcja pomocnika, który przy odrobinie szczęścia minął kilku Lechistów i mamy 1:0 dla gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje się mszczą.
65' Bajić na Wiśniewskiego. Skrzydłowy dziś niczym się nie wyróżnił.
63' Poważny błąd sędziego, który gwizdnął pozycję spaloną Buzały, którego nie było.
60' Gol do Nowaka, ale napastnik zamiast podać do Żewłakowa, sam chciał mijać Kapsę i nic z tego nie wyszło.
55' Żewłakow ładnie złożył się na strzał z woleja, ale tylko rożny, po którym znów napastnik GKS, ale Kapsa na miejscu.
53' Ale kuriozalna akcja! Sapela zbyt długo zwlekał, Buzała zaatakował piłkę wślizgiem i piłka minimalnie obok bramki po odbiciu się od uda napastnika.
52' Paweł Nowak strzał z daleka, ale wysoko nad bramką.
48' Rożny Traore, strzela Buzała, ale dwa razy poprzeczka!
47' Akcja Lukjanovsa i Buzały, ale ten drugi nie doszedł do piłki.
46' Zaczynamy drugą połowę! W GKS jedna zmiana, za słabego Poźniaka wchodzi Nowak, który jedną nogą był już w Polonii Warszawa, ale niedawno rozwiązał umowę, która miała obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

45+1'
Koniec pierwszej połowy. Lechia dużo lepsza, ale GKS czyha na kontry. Problem polega na tym, że Biało-zieloni kontrolują grę.

42'
Dwa razy gorąco w polu karnym Lechii, ale najpierw nad bramką uderzył... Surma, który ratował swój zespół przed utratą gola, a później Żewłakow zbyt lekko uderzył piłkę głową.
40' Traore po długim rogu, ale minimalnie niecelnie.
37' brutalny faul Wiśniewskiego na Popku i jest żółta kartka.
35' Buzała miał dwie "setki", ale dwa razy przegrał rywalizację z Sapelą.
30' ładna dwójkowa akcja Gola i Wróbla, ale ten ostatni nie przyjął ładnie podanej piłki i obrońcy Lechii wyjaśnili sytuację.
25' Trochę wyrównało się nam spotkanie, ale nadal GKS nie stwarza sobie okazji bramkowych.
17' Traore z rożnego, rykoszet od głowy Żewłakowa i doskonałą szansę miał Wiśniewski, który głową minimalnie nad bramką.
16' W odpowiedzi Wróbel chciał lobować, ale nie wyszło.
15' Traore z daleka chciał wykorzystać fakt, że Sapela ma pod słońce, ale nie udało się.
10' Znów Traore, ale strzał pomocnika obok bramki. Robi nam się coraz ciekawiej na boisku.
8' Bardzo aktywny Traore. Lechia dziś ofensywnie ustawiona, ale pierwsze minuty pokazują, że może to popłacić.
5' Ruszył GKS, ale spalony Żewłakowa.
2' Pierwsza groźna akcja Lechii! Strzelał Traore, ale na miejscu był Sapela i tylko rożny.
1' Zaczynamy!
0' Znamy już skład Lechii, w pierwszej jedenastce drugi raz Abdou Traore, który tym razem w środku pomocy. Na ławce dwaj nowi napastnicy.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów:
Sędziuje: Górecki (Katowice).

GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Tanevski, Lacić, Popek - Baran, Gol, Wróbel, Poźniak (Nowak 46'), Małkowski - Żewłakow (Bocian 81').