Ekstraklasa: Polonia Bytom 1:1 Lechia Gdańsk

Lechia nie zagrała dobrego meczu, ale w odpowiednim momencie przeprowadziła akcję meczu i udało się zremisować 1:1.
Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Polonia Bytom

Lechia Gdańsk

1:1

Bramki: Bażik (20')
Żółte kartki: Hricko (43'), Killar (88').
Bramki: Wiśniewski (75')
Żółte kartki: Zabłocki (90')

90+3' Koniec meczu! Lechia zremisowała mecz, choć przez 55 minut przegrywała. Duży plus za walkę do końca,
87' Z dystansu Tomasik.
84' Trzeciak domaga się faulu, ale sędzia zdecydowanie pokazuje, że zawodnik z Bytomia poślizgnął się i Kaczmarek nie miał w tym udziału.
82' Zabłocki z trzydziestu metrów z rzutu wolnego, ale mocny strzał ląduje w rękach Skaby.
80' Jak ważne są zmiany. Pokazali to biało-zieloni w tej akcji. Wiśniewski szarżuje prawym skrzydłem, zagrywa do tyłu do Zabłockiego a napastnik pechowo przyjmuje i strzał zablokowany. Powinno być 1:2.
76' GOOOOOOOOOOOL! GOOOOOL DLA LECHIIIIIII! 1:1! Z autu daleko wrzucał Bąk, ładnie znalazł się Wiśniewski i kilkanaście minut po wejściu, Wiśnia wyrównuje!
75' Dwie zmiany w Lechii. Za Buzałę Zabłocki a za Bajića wychowanek Lechii - Marcin Pietrowski.
71' Na boisku spokój. Spokojnie też Skaba, po strzale Bajića z rzutu wolnego. Przy okazji tego zawodnika warto dodać, że gra bardzo głęboko, przez większość meczu jako piąty obrońca. Czemu tak defensywnie przy wyniku 0:1?
62' Pokerowe zagranie Kafarskiego. Wchodzi Wiśniewski, schodzi Mysona. Na obronę cofnięty Kaczmarek, który podobnie grał w meczu pucharowym z Nielbą Wągrowiec.
61' Znów strzela Zieliński, ale w Wołąkiewicza.
58' Sawala do Zielińskiego, ale łapie Kapsa.
55' "Barcik zabawił się z Mysoną" - świetny komentarz Radosława Gilewicza, który komentuje ten mecz dla Canal+. Obrońca Lechii dostał piłkarską siatkę.
52' Może Zabłocki? Napastnik Lechii rok temu zdobył pięć goli na jesieni dla... Polonii. Słodka zemsta? Kibice biało-zielonych byliby zachwyceni.
51' Z dystansu Kaczmarek, ale niecelnie. Plus za decyzję, minus za wykonanie.
49' Pojedynek Radzewicz-Kaczmarek, wygrywa Polonista, ale w porę Mysona.
46' Początek drugiej połowy. Zaczyna Lechia, ale to Polonia robi kolejną akcję, Bażik uderzył trochę na oślep.

45' Sędzia doliczył dosłownie dwie sekundy. Do przerwy 1:0. Polonia stworzyła sobie więcej okazji i zasłużenie prowadzi. Lechia miała sporo szans, ale był pech i była niemoc. Trzeba jednak oddać gdańszczanom to, że gdyby Kaczmarek trafił w pierwszych minutach, mecz potoczyłby się inaczej. Niemniej, Kafarski musi zrobić zmiany.

- Udało mi się trafić, ale Lechia nas trochę postraszyła. Mieli akcje, był przecież słupek - powiedział w przerwie Marek Bazik, snajper Polonii.
44' Kaczmarek potwierdza swoją formę. Doskonała okazja z rzutu wolnego, ale prosto w mur.
41' Tym razem Bytom. Radzewicz-Sawala i wybijają Lechiści. Zaskakująca jest niemoc piłkarzy Tomasza Kafarskiego.
40' Wreszcie składna akcja biało-zielonych. Seria podań przed polem karnym, Buzała do Kaczmarka, który z woleja strzela w obrońcę. Warto dodać, że Buzi był faulowany, ale resztką sił oddał piłkę do partnera. Gdyby się przewrócił, sędzia musiałby wskazać na wapno...
38' Nie jestem przekonany do dzisiejszego ustawienia Lechii. Kowalczyk gubi się na prawej pomocy, Nowak źle gra w środku, niewidoczny jest Surma, Buzała bez podań a Kaczmarek nie cofa się defensywy. Konsekwencje? 1:0 dla Polonii.
35' Polonia enty już raz atakuje prawym skrzydłem. Mysona jest osamotniony i często musi walczyć z dwoma lub trzema piłkarzami.
31' Dwie ciekawe akcje Lechii. Najpierw dobre płaskie podanie Nowaka, ale łapie Skaba. Później zagrywał Kaczmarek, ale kiks Nowaka i nici z kolejnej akcji.
29' Barcik sieje spustoszenie w linii obrony Lechii, wrzutka w pole karne, ale przewinienie Zielińskiego.
25' Kilka szans Polonii, ale chwila nieuwagi, złe podanie i piłka od bramki dla Lechii.
23' Po rożnym zamieszanie, strzela Krzysztof Bąk i trzeci róg z rzędu, znów do Bąka, ale zamykający Kaczmarek fatalnie kiksuje.
22' Szybka akcja Lechii, strzela Nowak, ale rykoszet i rzut rożny. Krótkie rozegranie i znów wybijają bytomianie.
20' GOOOL!!! Fantastycznie Radzewicz z lewej strony, w środku błąd Bajića i niekryty Bażik strzela na 1:0!
16' Prostopadła piłka do Barcika, ale wybija Mysona. Rzut rożny, wrzutka i przypadkowa ręka zawodnika Lechii, ale nie ma mowy o karnym.
12' Kaczmarek do Kowalczyka, ale w ostatniej chwili Tomasz Nowak, który od początku gra bardzo dobrze w defensywie i ofensywie.
11' Cios za ciosem. Strzela Bajić, strzela Tomasz Nowak. Obaj bez skutku bramkowego.
7' Kolejny strzał bytomian, ale Kapsa bez problemu łapie piłkę po strzale Grzyba.
5' Odpwoiedź Polonii, ale z wolnego minimalnie chybił Bażik.
2' To mógł być genialny początek dla Lechii, ale po rajdzie przez kilkanaście metrów, Marcin Kaczmarek trafił w słupek.
1' Pierwszy gwizdek sędziego, za chwilę podamy składy.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 19.15. Zapraszamy do śledzenia relacji live!