Ekstraklasa: Ruch 1:0 Lechia [relacja na żywo]

Ruch Chorzów na własnym boisku pokonał Lechię Gdańsk i umocnił się na pozycji wicelidera ekstraklasy. Lechia grała z dużym rozmachem, ale bramka w końcowych minutach pierwszej połowy przystopowała podopiecznych Tomasza Kafarskiego.

Żółte kartki:

Ruch Chorzów: Pilarz - Jakubowski (Nykiel 25'), Grodzicki, Sadlok, Brzyski, Grzyb - Baran, Straka (Pulkowski 80'), Janoszka (Zając 83') - Niedzielan, Sobiech.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Krzysztof Bąk, Manuszewski (Wiśniewski 46'), Wołąkiewicz, Cvirik - Rogalski (Bajić 58'), Surma, Nowak, Kaczmarek - Zabłocki, (Buzała 65') Lukjanovs.
90+5' Koniec meczu! Ruch w drugiej połowie kontrolował spotkanie. Lechia opadła z sił i nie potwierdziła doskonałej dyspozycji z pierwszej połowy. Niemniej, mecz można zapisać do jednych z lepszych w ostatnich kolejkach ekstraklasy. Ruch zainkasował trzy oczka i pokazuje przyszłym rywalom, że będzie walczył o europejskie puchary. Z kolei Lechia może stracić wysokie szóste miejsce, które zajmowała przed dziesiątą serią spotkań.

90+4' Ostatnia szansa Ruchu, ale strzał Niedzielana niecelny.
90+3' Cvirik z wolnego z ponad dwudziestu metrów, ale na miejscu Pilarz.
90+1' Baran z dystansu, ale bardzo niecelnie.
90' Cvirik świetnie interweniuje. Sobiech był na doskonałej pozycji, ale obrońca Lechii doskonale wybił napastnika Ruchu z rytmu.
88'
Lukjanovs dośrodkowuje, ale łapie Pilarz.
84' Brzyski kolejny raz próbuje, ale znów niecelnie, tym razem kilka metrów nad bramką.
82'
Brzyski świetnie wykonywał rzut wolny, ale piłka minęła o kilka centymetrów bramkę Kapsy.
76'
Powinien być remis! Strzał Wiśniewskiego zablokowany.
70' Sadlok z 30. metra, ale znów niecelnie. Ruch przeważa.
64' Sobiech po podaniu Niedzielana, ale Lechiści blokują.
57'
Strka z 18. metra, ale niecelnie.
46' Początek drugiej połowy.

45'
Koniec pierwszej połowy. Lechia grała zdecydowanie lepiej, ale bramkę zdobywa Niedzielan i jest 1:0. W drugiej połowie będzie bardzo dużo walki!
44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Grzyb do Niedzielana i napastnik Ruchu głową trafia z najbliższej odległości. To Lechia prowadziła grę przez 44 minuty, ale gola zdbywają chorzowianie.
44'
Lechia zagrała po barcelońsku. Kilkanaście fenomenalnych podań, ale traci.
42'
Grzyb z prawej strony do Sobiecha, ale młody napastnik szczupakiem obok prawego słupka.
40'
Kapsa fenomenalnie broni, przy okazji udowadniając czemu to on, a nie Mateusz Bąk, gra w pierwszym składzie!
35' Kaczmarek niecelnie z daleka.
32'
Pilarz wychodzi na 16. metr uprzedzając Zabłockiego.
30' Świetny strzał Grzyba! Zawodnik Ruchu próbował technicznym strzałem zewnętrzną stroną stopy, ale minimalnie nad bramką Kapsy.
26'
Akcja dobitnie pokazująca, że to Lechia dziś dominuje. Sobiech dostaje piłkę, ale Wołąkiewicz spokojnie odebrał mu piłkę i rozegrał z Manuszewskim.
25' Kontuzja Jakubowskiego, wchodzi za niego Krzysztof Nykiel.
20' Znów Lechia, kilka podań z pierwszej piłki i strzał Nowaka. Lechia zaczyna dominować.
19'
Cvirik strzela z rzutu wolnego, ale Pilarz z problemami wybija na róg. Niepewny jest dziś bramkarz Ruchu.
15'
Piętnaście minut za nami, 3:3 w strzalach na bramkę, 0:0 w bramkach, ale spotkanie nie jest najwyższych lotów. Zdecydowanie przeważa Lechia.
12'
To mógł być piękny gol. Zabłocki z dystansu uderza z ogromną siłą, ale świetnie ustawiony Pilarz broni.
8'
Centra z lewej strony, Grzyb składa się do strzału z woleja, ale dobrze zablokowal któryś z Lechitsów.
4' Ładna akcja Lechii, ale źle podawał Nowak.
2' Lechia gra dziś w systemie 4-4-2 z Zabłockim i Lukjanovsem w ataku. Zaskoczeniem może być obecność Manuszewskiego w pierwszej jedenastce
1'
Początek spotkania, za chwilę składy obu zespołów.
0'
Mecz rozpocznie się o godz. 20

Po przerwie na mecze reprezentacji ekstraklasa wraca na polskie stadiony. Lechia Gdańsk zagra z Ruchem Chorzów na wyjeździe i punkty mogą być bardzo ciężkim zadaniem.

Ruch jest rewelacją sezonu, po dziesięciu kolejkach zajmuje bardzo wysokie drugie miejsce. Oglądając mecze Niebieskich można odnieść wrażenie, że zespół jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu i może jeszcze bardzo dużo namieszać w tym sezonie.

Ostatni mecz tych zespołów, w 19. kolejce poprzedniego sezonu, Lechia wygrała 2:0 na własnym stadionie. Bramki Kawy i Bąka bardzo przybliżyły Biało-zielonych do pozostania w ekstraklasie. Skrót z tego meczu poniżej.