Ekstraklasa: Ruch Chorzów 0:0 Lechia Gdańsk

Na początek rundy wiosennej Lechia Gdańsk przywozi remis z Chorzowa, gdzie kibice zobaczyli całkiem dobry mecz, niestety bez bramek.

Pierwsze koty za płoty, jak się nie może wygrać, to trzeba zremisować. Tak pewnie myślą w obozach Lechii i Ruchu. Całkiem niezły mecz dziś w Chorzowie, oba zespoły chciały wygrać, starały się kreować grę i strzelić bramkę, ale zabrakło "ognia".

W Lechii dobrze wypadli nowi Poźniak i Vućko. Pierwszy starał się kreować grę, kilka dobrych stałych dragmentów, na pewno może być zadowolony z debiutu w Biało-zielonych. Z kolei Vućko pewnie walczył z napastnikami Ruchu, dwa błędy, ale na szczęście bez konsekwencji.

Punkt wywieziony z boiska zespołu walczącego o utrzymanie trzeba traktować, jak dobrze wykonaną pracę.

- Założyliśmy trzy punkty. Jeśli się nie wygrywa, to trzeba zremisować, to się udało. Sprawiedliwy remis - stwierdził po meczu Grzegorz Bronowicki, obrońca Ruchu.

Wygrać chcieli także gdańszczanie.

- Przyjechaliśmy z zamiarem zwycięstwa, zremisowaliśmy, też dobrze. Następny mecz powinien być lepszy - powiedział z kolei Łukasz Surma, kapitan Lechii Gdańsk.

Wiśniewski.

90+2' Koniec meczu!

92'
Na koniec żółta kartka dla Wiśniewskiego.
90' 120 sekund do końca, czyżby remis?
87' Traore przebojem wdarł się w pole karne, padł na murawę, ale na pewno nie było faulu.
85' Trzeba przyznać, że pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza.
84' Wiśniewski za Sazankou'a.
78' Lukjanovs za Poźniaka. Dobry debiut środkowego pomocnika, Lechia będzie miała jeszcze bardzo dużo dobrego z tego piłkarza.
77' Ale akcja Sazankou'a. Ruszył ze środka na skrzydło, lekki strzał, ale zbyt czytelny. Dziś Sazankou prezentuje się bardzo dobrze.
76' Janoszka za Grzyba, Zieńczuk zmienia skrzydło.
72' Za Bajicia wchozi Nowak.
70' Cały czas walka w środku pola, oba zespoły chcą dziś wygrać, ale i Lechia i Ruch doskonale grają dziś w obronie.
63' Ładnie skrzydłem chciał ruszyć Traore, ale lepszy Komac, który później miał wiele do powiedzenia skrzydłowemu Lechii. Skończyło się na rożnym, bez efektu bramkowego.
60' Żółta kartka dla Krzysztofa Bąka.
59' Schodzi Olszar, wchodzi Piech. Olszar dziś niewidoczny, miał sytuacje w pierwszej akcji meczu, ale jej nie wykorzystał. Później przegrywał wszystkie pojedynki z Vućko i Bąkiem.
55' A były piłkarz Lechii, Paweł Buzała, zaliczył asystę przy golu Nowaka. Mecz GKS - Polonia Bytom zakończył się wynikiem 1:1.
53' Dużo walki, mało sytuacji.
46' Zaczynamy drugą połowę!

46' Koniec pierwszej połowy.
Bardzo dobry mecz w Chorzowie, dużo walki, sporo ładnych akcji, ale brakuje bramek. Najciekawszy początek i koniec pierwszej połowy, w okolicach 20. minuty piłkarze głównie walczyli w środku pola, ale kibice powinni być zadowoleni.

45'
Kolejny raz Ruch, Jankowski mija Bąka strzela i minimalnie nad bramką!
40' Grzyyyyyb i tylko boczna siatka. Świetna szansa dla Ruchu.
30' Pierwsza żółta kartka. Pierowski fauluje Bronowickiego i zdecydowana decyzja Pawła Gila.
27' Faul na Poźniaku, wolny Traore, strzaaaał, ale broni Perdjić. Gdyby skrzydłowy Lechii uderzył trochę bardziej przy słupku, byłoby 1:0 dla Gdańska.
24' Niesygnzalizowany strzał Zieńczuka i broni Małkowski, niepewnie, ale broni. W odpowiedzi rusza Sazankou, ale szybszy Stawarczyk.
23' Ładne rozegranie wolnego Poźniaka z Traore, ale zabrakło trochę szczęścia.
17' Po kilku minutach walki w środku pola, Olszar indywidualnie, ale zagubił się i piłkę łapie Małkowski.
11' Zieńczuk strzela, ale prosto w obrońcę i róg.
7' W odpowiedzi Bajić z dystansu, ale bardzo wysoko.
5' Grzyb i broni Małkowski! Piękne podanie Jankowskiego.
4'
Oba zespoły szybko ruszyły do ataku. Najpierw dwa rożne Lechii, kontra Ruchu i strzał Olszara broni Małkowski.
1'
Zaczynamy!
0' Na trybunach Franciszek Smuda i MAciej Skorża.
0' Znamy skład Ruchu: Perdjić - Djokić, Stawarczyk, Grodzicki, Bronowicki - Grzyb, Szyndrowski, Komac, Zieńczuk - Jankowski, Olszar.
0' Zawody poprowazi Paweł Gil z Lublina.
0' Znamy już wyjściową jedenastkę Lechii Gdańsk: Małkowski - Pietrowski, Vućko, Bąk, Andriuskevicius - Surma, Poźniak, Bajić - Traore, Sazankou, Buval. Nasze zdziwienie budzi fakt, że na prawej obronie środkowy pomocnik Pietrowski. Zobaczymy co z tego będzie.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!