Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:0

Arka Gdynia przegrywa trzeci mecz z rzędu. Po Lechii i Legii, przyszła pora na Ruch, który strzelił jedną bramkę, ale jak się okazało - na wagę złota.

Arka zagrała fatalne spotkanie, zmarnowała rzut karny i nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji, którą zakończyłaby bramką. Ruch też nie zachwycał, ale po golu na 1:0 sprawnie kontrolował losy meczu. Posada Marka Chojnackiego wisi na włosku.

Ruch Chorzów 1:0 Arka Gdynia

Bramka: Sobiech (20').

Żółte kartki: Nykiel - Budziński

Ruch Chorzów: Pilarz, Nykiel, Baran, Sadlok - Brzyski, Grzyb, Straka (Pulkowski 28'), Scherfchen, Balaz (Janoszka 89') - Niedzielan, Sobiech (Nowacki 60').

Arka Gdynia: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Płotka (Ulanowski 46'), Bednarek - Sokołowski (Trytko 75'), Budziński, Ława, Mrowiec, Wachowicz (Niciński 84') - Labukas.

Relacja na żywo:

90+3' - Koniec meczu!

90+1' - Znów Niedzielan, ale tym razem w roli podającego do Janoszki, który minął się z piłką na piątym metrze

90' - Kontra chorzowian, ale strzał Niedzielana zza linii pola karnego wpada wprost w ręce Bledzewskiego

88' - Wreszcie ciekawa akcja, po której sędzia dyktuje rzut karny. Niciński uderzył lekko piłkę w prawy róg, ale dokładnie tam rzucił się bramkarz Ruchu. Nie ma gola!

70' - Bardzo słabie 25 minut drugiej połowy. Ruch zadowolił się prowadzeniem a Arka nie ma pomysłu na grę

64' - Odpowiedź Arki, ale Wachowicz kiksuje z 13 metra

59' - Prostopadła piłka do Sobiecha, ale młody napastnik mając przed sobą tylko Bledzewskiego trafił prosto do rąk bramkarza

51' - Mogło być 1:0 dla Arki. Labukas wykłada piłkę na 10 metr do Sokołowskiego, ale Baran ofiarnym wślizgiem ratuje swój zespół.

46' - Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w drużynie Arki, Ulanowski zmienił Płotkę

45+1' - Ostatnia szansa Arki, z rożnego Wachowicz i Szmatiuk obok bramki. Ruch po 45 minutach gra bardzo pewnie, Arka stara się szarpać, ale bez skutku. Najlepszy na boisku był Andrzej Niedzielan, który grał bardzo agresywnie i często wyprzedzał defensorów Arki.

36' - Duży błąd sędziego. Andrzej Niedzielan sam na sam z Bledzewskim, ale arbiter dopatrzył się spalonego, którego nie było

32' - Ława atalnie ułożył się do strzału i z dziesięciu metrów strzelił wysoko nad bramką

20' - GOL! Niedzielan przedziera się lewym skrzydłem dogrywa do Sobiecha, który bez problemów strzela na 1:0. Zasłużony gol dla chorzowian

16' - Z ostrego kąta Sokołowski, ale świetnie Krzysztof Pilarz

12' - Rajd Grzyba, ale sytuację sam na sam wybronił Bledzewski

8' - Pierwszy strzał Arki - płasko po ziemi z 24 metrów próbował Wachowicz

1' - Początek spotkania