Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 72:71 (wideo)

Piotr Wiśniewski
Trefl przegrał jednym punktem. "Brąz" dla Czarnych
Trefl przegrał jednym punktem. "Brąz" dla Czarnych pp
Niewiarygodna walka, emocje do końca, niecelne rzuty w decydujących momentach i radość gospodarzy po końcowej syrenie! To był bez wątpienia pojedynek godny meczu o brązowy medal. Zarówno Czarni, jak i Trefl potwierdzili, że nie przez przypadek dotarli do strefy medalowej. Słupszczanie po pierwszej kwarcie narzucili szaleńcze tempo gry i prowadzili różnicą 15 punktów. Jeszcze wyższą przewagę uzyskali tuż po przerwie. Trefl jednak odrobił straty i doprowadził do horroru w końcówce. W ostatniej akcji meczu przy jednopunktowym prowadzeniu Energi piłkę w rękach miał Harrington, ale chybił celu. Czarni wygrali 72:71 i sięgnęli po brązowy medal.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 72:71 (35:20, 11:14, 13:21, 13:16)
Energa Czarni: Krzysztof Roszyk 14, Bryan Davis 12, Mantas Cesnauskis 11, Jerel Blassingame 11, Paweł Leończyk 8, Ermin Jazvin 7, Zbigniew Białek 7, William Avery 2, Wojciech Szawarski 0.
Trefl: Lawrence Kinnard 18, Dragan Ceranić 15, Lorinza Harrington 13, Filip Dylewicz 7, Paweł Kikowski 7, Marcin Stefański 5, Adam Waczyński 5, Slobodan Ljubotina 1.

Zobacz medalową radość zawodników i kibiców Energii Czarnych Słupsk

Stan rywalizacji: 2:0 dla Energi Czarnych.

IV kwarta 72:71

W ostatniej akcji meczu nie trafia Harrington! Koniec mecz. Czarni wygrywają 72:71 i zdobywają brązowy medal!

Białek nie trafia ani jednego wolnego! Ależ emocje. 72:71. Piłka dla Trefla.

Kikowski trafia tylko jeden wolny, ale zespół z Sopotu zbiera piłkę. Kikowski zdecydował się na rzut. Nie trafił. 72:71. Do końca meczu 11 sekund.

Roszyk nie trafia, zawodnicy Trefla zbierają piłkę. 72:70.

Skuteczne wejście pod kosz Adama Waczyńskiego. 72:68.

Po celnym rzucie Waczyńskiego przewaga zawodników ze Słupska wynosi sześć punktów. 72:66.

Kinnard sprytnym minięciem mija obrońcę i zdobywa dwa punkty. 72:64. Do końca meczu dwie minuty.

Blassingame nie myli się na linii rzutów wolnych. 70:61. Do końca meczu nieco ponad trzy minuty.

W ważnym momencie za trzy celnie przymierzył Krzysztof Roszyk. Czarni powrócili do gry i powiększyli przewagę do 9 punktów. 68:59.

Zbiórka w ataku i punkty Zbigniewa Białka. 66:59.

Punkty Kikowskiego. Przez niemal pięć minut gry w tej kwarcie oba zespoły zdobyły zaledwie sześć punktów!

Piąty faul popełnił Dragan Ceranić, który musi opuścić boisko.

W 33. minucie Kinnard mógł doprowadzić do remisu, ale nie trafił zza linii 6,75.

Spod kosza trafia Dragan Ceranić. 60:57.

Jak na razie wynik tej kwarty został ustalony w trzecich 10 minutach meczu. Przy stanie 59:55 o czas prosi opiekun Czarnych Słupsk - Dainius Adomaitis.

III kwarta 59:55

Kinnard dobija niecelny rzut swoich kolegów i Czarni prowadzą już tylko czterema punktami. 59:55.

Przez ręce Ceranicia trafia Davis. 59:50. "Trójką" odpowiada Dylewicz. 59:53.

Wreszcie udało się zawodnikom z Sopotu zejść poniżej 10 punktów przewagi Czarnych. Po trójce Dylewicza jest 57:50. Do końca trzeciej kwarty minuta i 48 sekund.

Dopiero w 27. minucie meczu Filip Dylewicz zdobył swój pierwszy punkt w tym meczu. 57:47.

Dwa celne wolne sopocian i Czarni prowadzą różnicą jedenastu "oczek". 57:46.

Kinnard chybił, a Trefl miał szansę zmniejszyć stratę do ośmiu punktów. Tymczasem trafia Roszyk i jest już 57:44 na nieco ponad cztery i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Z półdystansu trafia Jerel Blassingame. 54:41.

Dragan Ceranić wykorzystuje jeden rzut wolny. 50:39. Do końca trzeciej kwarty sześć i pół minuty.

Za trzy Harrington. 50:37.

Czarni na początku trzeciej kwarty powiększają przewagę. Po punktach Blassingame'a prowadzą już 50:34.

II kwarta 46:34

Z czystej pozycji nie trafia Cesnauskis. Ale i tak Czarni prowadzą. Na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej połowy 44:34.

10 punktów ma na swoim koncie Kinnard. Trefl przegrywa w Słupsku 32:43.

Do końca drugiej kwarty trzy minuty. Czarni prowadzą 43:30.

Z dystansu trafia Harrington. 41:30.

Od tablicy trafia Mantas Cesnaukis. 39:27 na niespełna sześć minut przed końcem pierwszej połowy meczu.

Nieporozumienie w szeregach Trefla. 37:27 dla gospodarzy.

Skuteczna akcja Davisa. 37:25. Niesportowy faul Zbigniewa Białka.

Dwa punkty Pawła Kikowskiego. Czarni prowadzą 35:25. Do końca drugiej kwarty siedem minut.

Druga w tym meczu trójka Kinnarda. 35:23.

I kwarta 35:20

Po pierwszych 10 minutach gry Energa Czarni prowadzą 35:20.

Kikowski skutecznie wykonuje oba rzuty wolne. 31:20.

W 8. minucie Czarni prowadzą 29:17.

Trójkowym rzutem odpowiada Krzysztof Roszyk. 27:15.

Za trzy trafił Lawrenece Kinnard. 24:15.

Gospodarze są w gazie. Grają na niesamowitej skuteczności i prowadzą 24:10.

Dwa wolne Ceranicia. 20:10.

Sopocianie tracą piłkę w ataku. Znów efektowna akcja Davisa. 18:6. Za nami cztery i pół minuty gry.

Świetna akcja Bryana Davisa. Najpierw przechwyt, a potem efektowne zakończenie akcji wsadem. 15:6. O czas prosi trener Karlis Muiznieks.

Marcin Stefański wykorzystuje jeden rzut wolny. 11:6.

Pierwsza trójka w tym meczu - celnie zza linii 6,75 przymierzył Lorinza Harrington. 8:5.

Paweł Leończyk trafia oba rzuty wolne. 8:2.

Leończyk skutecznie wykańcza kontratak Czarnych. 6:2.

Mecz otwiera Krzysztof Roszyk. 2:0. Wyrównał Dragan Ceranić. 2:2.