Energa Gedania - Adriana Bydgoszcz 0:3

Maciej Polny
Zdenerwował się prezes rady sponsorów drużyny siatkarek Energi Gedania, Waldemar Bartelik po meczu serii A pierwszej ligi z Adrianą Gazeta Pomorska Bydgoszcz.

Zdenerwował się prezes rady sponsorów drużyny siatkarek Energi Gedania, Waldemar Bartelik po meczu serii A pierwszej ligi z Adrianą Gazeta Pomorska Bydgoszcz. Nasza drużyna przegrała w zaległym spotkaniu we własnej hali 0:3 (15:25, 29:31, 19:25), podejmując walkę tylko w drugim secie. Bartelik pytał się prezesa Gedanii, Zdzisława Stankiewicza "czy one w ogóle trenują?".

Energa: Kuczyńska, Drzewiczuk, Bełcik, Szyjanowa, Tomsia, Kruk - Siwka (libero), Ordak, Sołodkowicz, Wiśniewska. >br>
Adriana: Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Serafimowa, Kuligowska - Leśniewicz (libero), Mróz.

- Brakowało kombinacyjnej gry. Powinniśmy także częściej atakować środkiem - podsumowała występ gospodyń, najlepsza w ich szeregach Aleksandra Kruk.

Grupka sympatyków z Bydgoszczy już w pierwszym secie miała powody do radości. Adriana przegrywała tylko na początku 2:5. Kiedy na zagrywkę weszła Magdalena Godos, grę gedanistek można było nazwać komedią pomyłek. Rywali prowadziły 12:5, a później nawet 18:9.

Drugi set zaczęła w Gedanii na rozegraniu Justyna Ordak. Nastąpiła chwilowa poprawa w naszej grze. W końcu wróciła jednak Izabela Bełcik. Popisała się kiwką, skuteczną zagrywką i miejscowe były o krok od sukcesu (23:21). Kruk, "zatrudnianej" raz za razem przez Bełcik, w pewnym momencie zabrakło sił. Ale to głównie jej zasługa, że Gedania miała trzy razy piłki setowe (26:25, 28:27 i 29:28). Ostatni punkt bydgoszczanki zdobyły po ataku w siatkę przez Margaritę Szyjanową.

Mimo wszystko wydawało się, że nasze siatkarki urwą przynajmniej seta. W trzecim było 4:1 i 8:5. Kiedy przeciwnik doprowadził do remisu (13:13), miejscowe niespodziewanie poddały się. Wyraźnie nie angażując się chwilami w grę.
- Nasze rozgrywające nie miały najlepszego dnia. W ataku nie realizowaliśmy założeń taktycznych. Blok bydgoszczanek nie był rozrzucany i nasze skrzydłowe miały kłopoty z przebiciem się - powiedział trener gdańszczaek, Marek Mierzwiński.

Już w najbliższą środę Energa zagra we Wrocławiu z Gwardią.