EuroBasket: Niemcy - Rosja 76:73 [fotogaleria]

Po wygranej na inaugurację Mistrzowie Europy, koszykarze Rosji, musieli uznać wyższość zawodników z Niemiec. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej kwarcie, którą nasi zachodni sąsiedzi wygrali aż czternastoma punktami.

W pierwszej kwarcie Niemcy rzucili się do ataku i wygrali pierwszą część aż 26:12. Później Rosjanie systematycznie gonili wynik, ale do końca nie udało się odrobić straty, choć w czwartej kwarcie wygrali siedmioma punktami i w pewnym momencie było tylko 68:67.

W Grupie B kompletem punktów cieszą się jedynie Francuzi, którzy pokonali w drugim wczorajszym meczu Łotwę. Niemcy i Rosjanie mają po jednej wygranej, natomiast Łotysze przegrywali już dwa razy.

Niemcy - Rosja 76:73
(26:12, 19:19, 15:19, 16:23)

Niemcy: Jan-Hendrik Jagla 19, Heiko Schaffartzik 13, Sven Schultze 9, Tim Ohlbrecht 9, Lucca Staiger 7, Robin Benzing 6, Steffen Hamann 5, Demond Greene 4, Patrick Femerling 4, Elias Harris 0, Konrad Wysocki 0, Tibor Pleis 0.

Rosja: Kelly McCarty 12, Anton Ponkraszow 12, Sergiej Bykow 11, Sergiej Monia 10, Timofiej Mozgow 7, Nikita Kurbanow 6, Witalij Fridzon 6, Aleksiej Zozulin 6, Dmitrij Sokołow 3, Fiedor Dmitriew 0, Jegor Walczew 0, Andriej Woroncewicz 0.