Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

FAMA zakończona.

A. Kminikowska
21 kwietnia 2006 roku w gdyńskim Klubie Mandragora odbył się finał tegorocznego przeglądu regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2006 w Trójmieście.

21 kwietnia 2006 roku w gdyńskim Klubie Mandragora odbył się finał tegorocznego przeglądu regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2006 w Trójmieście. Jury przyznało trzy nagrody główne oraz sześć wyróżnień.

Wszyscy laureaci dostali rekomendacje na finał Festiwalu FAMA w Świnoujściu, natomiast gwarantowany udział w finałach otrzymał zwycięzca przeglądu – zespół Pose. Ogólnopolski finał Festiwalu FAMA 2006 odbędzie się w dniach 17 - 30 lipca.

Pierwsze miejsce - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego przypadła gdańskiemu zespołowi Pose.

Druga nagroda – zagranie koncertu w studiu Radia Gdańsk została przyznana zespołowi Saluminesia, natomiast laureatem trzeciej nagrody został zespół Dżembersi (w osobnym pliku pełen werdykt jury).

W jury zasiedli członkowie rady programowej ogólnopolskiego Festiwalu FAMA: Alicja Sawicka, Joanna Piwowar, Anna Karamon, Katarzyna Dereń oraz Przemysław Gulda - dziennikarz, krytyk sztuki, popularyzator i promotor nowych nurtów w sztuce – i Dominik Bukowski – muzyk jazzowy, wibrafonista.

Organizatorzy:
Zrzeszenie Studentów Polskich w Trójmieście
Klub Mandragora
Klub Pokład

Współorganizatorzy:
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego
Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Akademia Morska w Gdyni
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Gdański
Miasto Gdynia

Patroni:
Wojewoda Pomorski, Piotr Ołowski
Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Kozłowski
Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek
JM kontradm. prof. dr hab. inż. Zygmunt Kitowski, komendant-rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
JM prof. dr hab. inż. Józef Lisowski, rektor Akademii Morskiej w Gdyni
JM prof. Bogdan Kułakowski, rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku
JM prof. Tomasz Bogusławski, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
JM dr hab. Wojciech Przybylski, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
JM prof. zw. dr hab. Zbigniew Sachaliński, rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej
JM dr hab. prof. UG Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
JM prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń prof. zw. PG, rektor Politechniki Gdańskiej

Jury przeglądu regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2006, odbywającego się w Gdyni w dniach 19-21 kwietnia, w składzie:
Alicja Sawicka
Joanna Piwowar
Anna Karamon
Katarzyna Dereń
Przemysław Gulda
Dominik Bukowski

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - 2 500 zł oraz zaproszenie na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu POSE.

II nagroda – zagranie koncertu w studiu Radia Gdańsk oraz rekomendacja na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu SALUMINESIA.

III nagroda – nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Empik i Ciech oraz rekomendacja na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu DŻEMBERSI.

Wyróżnienia oraz rekomendacje na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu:

- Teatralne Koło Naukowe Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku
- Kabaret Ścięgno
- Gabinet Ruchomych Obrazów
- Jakub K.
- Majestic
- Radio Bagdad

Nagroda specjalna Jury dla konferansjerów przeglądu regionalnego w Gdyni w składzie:
Hubert Stenzel
Hubert Hafke
Filip Grabski

Nagrodzone zespoły:

POSE
Nazwali się POSE ze szczerego zamiłowania do kłamstwa. Wiosną roku dwa tysiące pięć sposobem domowym nagrali płytę demonstracyjną. Piszą piosenki i wykonują je, ponieważ mają taki kaprys. Grają muzykę gitarową, indie oraz underground. Pochodzą z Gdańska.

Saluminesia
Zespół Saluminesia powstał w 2004 roku w Sopocie. Osiągnięcia:
- wyróżnienie w konkursie Ekspresowe Otwarcie organizowanym przez radiową 3ke, marzec 2005
- obecność w audycjach Piotra Stelmacha w PR III Polskiego Radia - „3maj z nami” oraz „Pastelowy Świat Rocka”, a także w nieistniejącej już audycji Pawła Kostrzewy - „Trójkowy Ekspress”
- 1 miejsce na przeglądzie zespołów rockowych w Nidzicy, czerwiec 2005
- 1 miejsce na przeglądzie zespołów alternatywnych alternatywnych Pelplinie, listopad 2005
- obecność na antenie Radia Bis oraz Radia Fabryka
- nagranie dwóch płyt demo, marzec 2005 i listopad 2005
- obecnie zespół jest w trakcie przygotowań do wydania promocyjnego maxi-singla (EP).

Dżembersi
Są wieloosobową orkiestrą perkusyjną. Ich koncerty to muzyczna podróż dookoła świata, prezentują rytmy z najdalszych zakątków ziemi, w muzyce starają się łączyć egzotyczne rytmy afrykańskie, kubańskie, brazylijskie, arabskie, bałkańskie. Instrumentarium grupy to bębny: djembe z Zachodniej Afryki, kubańskie konga i bongosy, marokańskie darabuki, brazylijskie surdo oraz kilkadziesiąt egzotycznych instrumentów, takich jak reco-reco, agogo, kalimba, drumla, kij deszczowy, didjeridu a także niepowtarzalne instrumenty własnego pomysłu. Oprócz koncertów biorą także udział w ulicznych paradach, działaniach plenerowych i imprezach dla dzieci, wszędzie dzieląc się z ludźmi radością jaką czerpią z tworzonej przez siebie muzyki. Działają od stycznia 2004 roku. W czerwcu 2005 w Trójmiejskim Klubie Żak odbyła się premiera widowiska multimedialnego „Spotykać, spotkać" wspólnego projektu zespołu Dżembersi oraz Stażystów Teatru Tańca Współczesnego Kino Variatino. W sierpniu 2005 wystąpili na XI Międzynarodowym Festiwalu Przystanek Woodstock 2005. Zagrali trzy razy na Scenie Folkowej i na otwarciu drugiego dnia na dużej scenie. Udział w Muzycznym Konkursie Gazety Wyborczej i Radia Gdańsk „Debiuty na Moniaku”, gdzie otrzymali wyróżnienie Jury i II nagrodę publiczności.

Teatralne Koło Naukowe Wydziału Wokalno Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku
Zespół działa w ramach Teatralnego Koła Naukowego Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku gdzie pracuje pod opieką prof. Grzegorza Chrapkiewicza. Koło naukowe w realizacji projektu współpracuje również z pracownią scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Teatralne Koło Naukowe powołane zostało do życia w lutym 2006 roku, jako odzew na zainteresowanie studentów, dalszym rozwojem swoich umiejętności scenicznych. Opiekę nad nami objął prof. Grzegorz Chrapkiewicz, który służy nam zarówno pomocą merytoryczną, jak i nadzoruje naszą działalność.

ŚCIĘGNO
Kabaret Ścięgno powstał pod koniec 2003 roku. Zadebiutował 13 lutego 2004 programem „Kolokwium dla snu”, przedstawiającym w krzywym zwierciadle życie studenta. Drugi program, pt. „Podprogowo w te iwewte” powstał dokładnie rok później, w składzie okraszonym pianistą... Do tej pory, za sprawą debiutanckiego programu, kabaret na rozrabiał trochę na polskiej scenie kabaretowej, zostając finalistą prestiżowej XX PAKI (II miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy), zwyciężając gdyńską FAMĘ 2004, konkurs piosenki na MULATCE, zdobywając drugie miejsce na Festiwalu Dobrego Humoru i za skecz na WROCKU (wszystkie 2004). Z drugim programem Pt. „Podprogowo w te i wewte” kabaret dotarł do półfinałów XXI PAKI.
Osiągnięcia: II miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy XX przeglądu PaKA – 2004 Z programem Kolokwium dla snu; zwycięstwo eliminacji regionalnych FAMA w Gdyni 2004; II miejsce na V Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku; Wyróżnienie za piosenkę kabaretową na festiwalu Mulatka 2004 w Ełku – 2004; Wyróżnienie na festiwalu WROCEK´04 we Wrocławiu – 2004; Wyróżnienie na I Warsztatach Artystycznych Trójmiejskiej Twórczości Studenckiej – 2005.

Gabinet Ruchomych Obrazów
Gabinet Ruchomych Obrazów powstał w listopadzie 2005 roku w Gdańsku. Jesteśmy młodą grupą twórczą, działającą pod opieką Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.
Pomysłodawcami, twórcami jak i tancerzami GRO jest Paulina Sałek, Małgorzata Patok i Iwona Waliłko.

Jakub K
Jakub K. skończył studium informatyki i w tej chwili studiuje Marketing na Uniwersytecie Gdańskim. Jednocześnie pracuje jako freelancer w branży e-business. Jego styczność ze sztuka intermedialną zaczęła się na początku lat '90, kiedy uczestniczył w eksperymentalno-awangardowym systemie Piazza Virtuale / Van Gogh TV niemieckiego Ponton Media Art Lab (http://www.medienkunstnetz.de/works/piazza-virtuale/). Przez 10 lat żył, bowiem w Hamburgu i jego główne źródło inspiracji do dzisiaj stanowiła tamtejsze wydarzenia, czasopisma i inne źródła.

Majestic
Majestic, to zespół porywający publiczność mieszanką radosnych, jamajskich rytmów w klimacie reggae i ska. Mają w sobie dar zarażania publiczności pozytywną energią, którą przekazują przez potężną wibrację wypływającą z ich instrumentów. Za chwilę powstania formacji można uznać końcówkę 2003 roku, kiedy to odbyli pierwszą próbę.
Zadebiutowali na scenie 6 kwietnia 2004 roku w gdyńskim klubie 'Pokład'. Mogą pochwalić się występami z takimi gwiazdami jak: Indios Bravos, Maleo Reggae Rockers, Akurat, Brygada Kryzys, Ich Troje, Paprika Korps, Pogodno, Mitch&Mitch, Ingrid.
W końcu nagrali upragnione demo. Jest to amatorskie Zespół Majestic tworzą: Michał Zaremba - vocal, trąbka; Janek Mróz - klawisz; Artur Wolaniecki - gitara, vocal; Przemas Pikul - bass; Adaś 'dReD' Włodarczyk – perkusja oraz sekcja dęta!

Radio Bagdad
Radio Bagdad to połączenie energii, wokalnych melodii i kontestacji. Wypracowana dewiza - oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Zespół stylistycznie oscyluje na granicy rocka i punka. Trio powstało wiosną 2004 roku. Ma na swoim koncie trzy demówki, oraz blisko czterdzieści koncertów. Radio Bagdad tworzą:
Sielak - głos, gitara; Dzik - bas, głos; Majones - perkusja, głos.

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto