Finał sportowego plebiscytu

(jaw)
Sylwia Gruchała została Sportowcem roku 2003 w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego. Internetowym Sportowcem Roku 2003 został mistrz świata w klasie Mistral, żeglarz Przemysław Miarczyński.

Reprezentant SKŻ Hestia Sopot we wspaniałym stylu zdobył tytuł mistrza świata w olimpijskiej klasie Mistral. W Kadyksie wygrał 8 z 10 wyścigów i w ostatnim nie musiał już startować. Złoty medal miał zapewniony.
Gruchała w ubiegłym roku zdobyła srebrny i złoty (w drużynie) medal mistrzostw świata we florecie.

Miarczyński swoim wyczynem, jako pierwszy z pomorskich sportowców zapewnił sobie udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Atenach.

Ponadto, 24-letni Miarczyński zdobył w tym roku tytuł mistrza Polski i przez kilka miesięcy liderował w rankingu Pucharu Świata.

Dalsze miejsca zajęli: Zbigniew Białek - zawodnik Czarnych Słupsk, Goran Jagodnik - z drużyny Prokom Trefl Sopot.

W gazetowym plebiscycie drugie miejsce przypadło zwycięzcy z internetu Przemysławowi Miarczyńskiemu.

Losowanie nagród dla Internautów głosujących w naszym plebiscycie - już w poniedziałek. O godz. 12 podamy nazwiska laureatów. Przypomnijmy, że do wygrania był skaner oraz pięć kamer internetowych - nagrody ufundowała firma UPC.

Więcej informacji

o internetowym plebiscycie.

Dziennikowy plebiscyt

Swój udział w dzisiejszym finale zapowiedziało wielu gości, m.in. minister sportu Adam Giersz i marszałek woj. pomorskiego Jan Kozłowski.

W sobotnim "Dzienniku Bałtyckim" podamy listę laureatów. Natomiast w poniedziałkowym wydaniu naszej gazety podamy listę nagrodzonych Czytelników. Główna nagroda, czyli telewizor ufundowany przez firmę UPC Telewizja Kablowa, została już wylosowana. Telewizor trafi do pana Władysława Werbowskiego, który także został zaproszony na plebiscytowy finał.