Floreciści o medale spróbują powalczyć w drużynie

RR
Szanse medalowe nasi floreciści mają jeszcze w turnieju drużynowym. Na zdjęciu Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
Nasi floreciści na razie nie zwojowali Budapesztu, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w szermierce. W turnieju indywidualnym szybko odpadli dwaj reprezentanci Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Szanse medalowe pozostają jeszcze w zawodach drużynowych.

Eliminacji nie przebrnął Radosław Glonek (Sietom) i uplasował się na 97. miejscu. Natomiast Paweł Kawiecki przegrał inauguracyjną walkę z Amerykaninem Alexandrem Massialasem 9:15. W efekcie sklasyfikowany został dopiero na 55. pozycji. Najlepszy z polskich florecistów - Leszek Rajski (Wrocławianie) - zajął 23. miejsce.

W środę z turniejem indywidualnym szybko pożegnały się także nasze florecistki. Najbliżej awansu do 1/8 finału była Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). W 1/32 finału pokonała Ukrainkę Katerynę Czencową 15:13, ale w kolejnej rundzie uległa 14. na liście światowej Koreance Gil Ok Jung 9:15. W zawodach uplasowała się na 22. pozycji. Natomiast druga z gdańszczanek - Hanna Łyczbińska - odpadła w 1/32 finału. Przegrała z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy Francuzką Ysaorą Thibus 5:15 i była 57.

Być może naszym reprezentantom lepiej pójdzie w turnieju drużynowym. Florecistki w zespole walczyć będą na mistrzostwach w sobotę, a floreciści w poniedziałek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani