Francja 1:3 Rosja. Awans Rosjan do półfinału [zdjęcia]

Chauvet Yannick
25 września Rosja pewnie pokonała Francję w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.

Rosjanie od początku przeważali, ale po wygraniu pierwszego seta aż do 17, trochę się rozprężyli i dali Francuzom wyrównać. Swojego błędu nie powtórzyli już w kolejnych częściach i wygrali dwa sety, kolejno do 22 i 21.

Trzeba przyznać, że był to jeden z lepszych meczów na tych Mistrzostwach Europy, a Rosjanie potwierdzili, że mierzą w złoto.

Również wczoraj, 25 września, swój mecz wygrali Niemcy, którzy zamknęli stawkę półfinalistów. Reszta Mistrzostw Europy zostanie już rozegrania w Danii. Wspomniani Rosjanie zagrają z Serbią, a Niemcy z Włochami. Mecze w sobotę, 28 września.