Futbol amerykański: Pomorze Seahawks wygrali na Śląsku

Łukasz Stafiej
W rozegranym w niedzielę (8 czerwca) w Rudzie Śląskiej meczu Pomorze Seahawks pokonali AZS Silesia Miners 28:22. Był to ostatni pojedynek przed wakacyjną przerwą.

W pierwszej połowie spotkania na boisku istniał jeden zespół - Seahawks kontrolowali przebieg gry, zdobywając dwa przyłożenia. Już pierwsza seria zagrań ofensywnych przyniosła Jastrzębiom przyłożenie, gdy kropkę nad i postawił Daniel Kokoszka.

Licznie zgromadzeni i jak zwykle żywiołowo dopingujący Górników kibice w drugiej połowie zobaczyli zupełnie inny zespół. Minersi wyszli z szatni mocno zmotywowani i skoncentrowani, co udowodnili walcząc do samego końca.

Gospodarze wyrównani wynik spotkania na kilka minut przed jego zakończeniem, gdy ich rozgrywający skutecznie podwyższył o dwa punkty po efektownej akcji Krzysztofa Czerni.

Przy podwyższeniu Jaguszewskiego Górnicy mieli sporo szczęścia - podczas pierwszej próby Jastrzębie powstrzymały Minersów. Okazało się jednak, że jeden z zawodników Seahawks był na pozycji spalonej i Górnicy dostali szansę powtórki. Trener zespołu gospodarzy, Wojciech Grzybek krzyknął wtedy do swoich zawodników: "dostaliście drugie życie". I nie zmarnowali go - Jaguszewski doprowadził do remisu.

Tuż przed zakończeniem spotkania w natarciu byli ponownie Seahawks. Ich długa, efektywna seria zagrań ofensywnych została uwieńczona zwycięskim przyłożeniem Jakuba Muraszko.

Górnicy dostali jeszcze szansę na odwrócenie losów spotkania, jednak cztery kolejne próby podań były nieudane i po raz kolejny w tym sezonie musieli uznać wyższość rywali.

W składzie Miners wyróżnił się Bartłomiej Jaguszewski, który zagrał bardzo dobrze w drugiej połowie. Jak zwykle, świetny występ zaliczył Sebastian Krzyszfotek, zdobywając wiele jardów zarówno po akcjach biegowych, jak i podaniowych. Krzysztofek zakończył ten mecz z dwoma przyłożeniami na swoim koncie.

Zwycięstwo w meczu z Miners pozwoliło Jastrzębiom umocnić się na prowadzeniu w tabeli, ale także zapewnić sobie miejsce w półfinale PLFA I. Dla obu zespołów był to ostatni mecz przed przerwą wakacyjną. Zespół z Trójmiasta w swoich trzech pozostałych do zakończenia regularnego sezonu meczach będzie walczyć o jak najlepszy bilans i rozstawienie w posezonowej fazie rozgrywek.