Futsal: AZS Uniwersytet Gdański zwycięski na inaugurację ligi

AZS UG
AZS UG
Znakomicie spisała się drużyna AZS Uniwersytet Gdański w inauguracyjnym spotkaniu II ligi futsalu. Podopieczni trenera Mariusza Kindy zdemolowali debiutujący w rozgrywkach zespół MZKS Hel aż 19:4.

Mecz AZS UG - MZKS Hel rozpoczęła piątka: Dominik Leśnicki - Paweł Pytka, Wojtek Pawicki, Łukasz Knioch, Grzegorz Musik. Pierwsze cztery minuty minęły na rozpoznawaniu przeciwnika, żadna z akcji nie zakończyła się bramką. Gdy na parkiet weszła druga czwórka: Marcin Szymański, Łukasz Grabowski, Łukasz Olszewski i Mateusz Pytka worek z bramkami otworzył się.

Po przejęciu piłki i pięknej solowej akcji, Olszewski zdobył bramkę otwierającą wynik meczu. Gdy na parkiet powróciła pierwsza czwórka, bramki zdobyli Pawicki i Paweł Pytka. Kolejne gole to piękne akcje Grabowskiego, uderzenie zza pola karnego (przy bramce asystował Olszewski) i zagranie do Mateusza Pytki "do pustaka" na 5:1, bo w międzyczasie bramkę zdobyli gospodarze. Jednak chwilę później kolejne gole zdobyli Musik i Knioch a wynik pierwszej połowy na 8:1 ustalił Paweł Pytka.

Druga połowa to dalszy ciąg dominacji akademików. Tuż po rozpoczęciu, bramkę zdobył Mateusz Pytka, chwilę później Michał Orzoł dołożył nogę przy słupku po dograniu Olszewskiego i mieliśmy wynik dwucyfrowy, 10:1. Następnymi dwoma golami podzielili się Mateusz Pytka i Łukasz Knioch. Najpiękniejsza bramka tego spotkania padła po fantastycznym zagraniu Szymańskiego, który tyłem do bramki uderzył "angielką" tuż nad głową bramkarza z Helu. Przy tej bramce asystą popisał się debiutujący w barwach AZS UG, Jakub Pietrzak.

Chwila rozprężenia zespołu z Gdańska spowodowała, że lekko zasłonięty Piotr Anisimowicz, który rozpoczął drugą połowę w pierwszym składzie, musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Szybka odpowiedź gdańszczan i bramkę zdobył Pietrzak, asystował Orzoł. Dwie bramki zdołali jeszcze strzelić piłkarze z Helu, które przedzielił również dwoma trafieniami Musik.

Ostatnie minuty meczu to popis Mateusza Pytki, który zdobył bramkę oraz przy dwóch asystował, kolejno do Orzoła oraz Pietrzaka. Swojego drugiego gola ten ostatni zdobył na 0,6 sekundy przed końcem spotkania, ustalając wynik na 19:4.

Następny mecz akademicy rozegrają z Hotel Continental Krynica Morska, który podobnie jak AZS jest kandydatem do awansu. Rywal jest zdecydowanie bardziej klasowy, więc nie będzie łatwo, ale można spodziewać się widowiskowego spotkania.

To jest materiał dziennikarza obywatelskiego. Masz pomysł na artykuł ? Zrób zdjęcia, napisz teskt i w prosty sposób publikuj na MMTrojmiasto.pl.