Futsal: W meczu na szczycie górą AZS Uniwersytet Gdański

AZS UG
AZS UG
Pojedynek AZS Uniwersytet Gdański - Hotel Continental Krynica Morska miał być hitem drugiej kolejki spotkań W II Polskiej Lidze Futsalu. I z pewnością nim był! Spotkały się drużyny, które w zeszłym sezonie minimalnie przegrały walkę o awans na zaplecze ekstraklasy Futsalu.

Poziom spotkania był bardzo wysoki dlatego mecz mógł się bardzo podobać. Widowisko obfitowało w bramki i trzymało w napięciu prawie do samego końca. Zadecydowała druga połowa spotkania, w której w drugiej części goście wyraźnie opadli z sił, a gracze AZS UG pokazali swój popis strzelecki.

Od początku meczu zauważalna była przewaga akademików z Gdańska, ale to goście pierwsi stworzyli sobie sytuację strzelecką, w słupek trafił najaktywniejszy wśród nich, Łukasz Borkowski. Później do ofensywy doszli gospodarze i w 5 minucie spotkania, po szybkiej wymianie, piłkę w siatce umieścił Wojciech Pawicki, były młodzieżowy reprezentant Polski w Futsalu i to AZS UG objął prowadzenie.

Mimo wielu dogodnych okazji do zdobycia bramek przez oba zespoły, więcej goli do przerwy już nie padło. Zasługa w tym bramkarzy obu ekip. Leśnicki u gospodarzy i Wolski u gości spisywali się znakomicie i robili wszystko by nie dopuścić do utraty goli.

Druga części spotkania zaczęła się od ataków piłkarzy AZS UG. Już w dwie minuty po rozpoczęciu, w 22 min. meczu, król strzelców ubiegłego sezonu, Łukasz Knioch dwukrotnie pokonał Janowskiego, który rozpoczął drugą połowę w pierwszym składzie gości. Prowadzeniem 3:0 piłkarze z Gdańska nie cieszyli się jednak zbyt długo, już po minucie, jak się później okazało honorową, bramkę dla gości zdobył Paweł Fiszkemut, wielokrotny reprezentant Polski w Beachsoccer.

Ostatnie 10 minut to popis drużyny gospodarzy, gracze dawnego Hemako Sztutowo prowadzili otwartą grę, co doskonale wykorzystali zawodnicy AZS UG. Podopieczni Mariusza Kindy zdobyli aż 6 bramek, trafiali kolejno bracia Mateusz i Paweł Pytka - ten ostatni dwukrotnie, ponownie Knioch oraz Musik. Ostatnią bramkę zdobył Olszewski ustalając wynik na 9:1.

Podsumowując był to taki mecz, na jaki wszyscy kibice liczyli pod względem poziomu gry. Obie ekipy stworzyły niesamowite widowisko, grały z polotem, a spryt i antycypacja poszczególnych graczy była imponująca. Akcja za akcję, strzał za strzał, atak pozycyjny, kontrataki i inne elementy gry w Futsal pojawiły się w hali ZKPiG nr. 13 na Gdańskiej Zaspie.

Akademicy zostali samodzielnym liderem tabeli z kompletem zwycięstw. Kolejny mecz drużyna AZS Uniwersytet Gdański rozegra w niedzielę (8 listopada) w Żukowie, a przeciwnikiem będzie miejscowy zespół GKS. W ten sam dzień zespół Hotel Continental natomiast podejmować będzie w Nowym Dworze Gdańskim drużynę LSSS/WybierzLębork.pl Lębork.