Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdańscy radni zachęcają do rejestracji w bazie dawców szpiku oraz przygotowania prezentów świątecznych dla potrzebujących dzieci

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Gdańscy radni. Od lewej: Łukasz Bejm, Kamila Błaszczyk (oboje Koalicja Obywatelska), przewodnicząca Rady Agnieszka Owczarczak (KO), Beata Dunajewska (Wszystko dla Gdańska) i wiceprzewodniczący Rady Mateusz Skarbek (KO).
Gdańscy radni. Od lewej: Łukasz Bejm, Kamila Błaszczyk (oboje Koalicja Obywatelska), przewodnicząca Rady Agnieszka Owczarczak (KO), Beata Dunajewska (Wszystko dla Gdańska) i wiceprzewodniczący Rady Mateusz Skarbek (KO). Rafał Mrowicki
Gdańscy radni zachęcają do udziału w dwóch akcjach charytatywnych. Pierwsza, to kolejna edycja programu "Każdy może pomóc", organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Druga, to możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska.

"Każdy może pomóc" to coroczna akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Polega ona na przygotowaniu prezentów świątecznych dla dzieci z potrzebujących rodzin, którym pomaga MOPR.

To akcja świąteczna. z MOPR-u można pobrać list z opisem dziecka i sprezentować mu paczkę. W liście są informacje o wieku, płci oraz zainteresowaniach dziecka. Można na tej podstawie kupić zabawki czy książki. Co roku MOPR organizuje kilkaset takich paczek, w tym roku taką pomocą jest objętych ok. 800 dzieci. Każdy z nas może dać tym dzieciom radość

- mówiła na konferencji prasowej przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

List z opisem dziecka można uzyskać, kontaktując się z gdańskim MOPR-em, mailowo przez adres: [email protected]. Przygotowane prezenty można zanosić do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo między 9 a 13 grudnia. Zostaną wręczone dzieciom w grudniu podczas imprezy świątecznej.

Druga akcja, do której zachęcają radni, to rejestracja w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS. Będzie można dokonać jej w najbliższy czwartek podczas sesji Rady Miasta Gdańska między 9:00 a 13:00. Zarejestrować się mogą osoby między 18 a 55 rokiem życia.

- Codziennie ktoś w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dotyczy to i dzieci i dorosłych. Są bardzo małe szanse na znalezienie odpowiedniego dawcy, ale im więcej osób jest w bazie tym większe są szanse na pomoc oraz na życie dla osób chorych. Każdy może przyjść i dać szanse osobom chorym na nowe życie - mówiła Agnieszka Owczarczak.

Bliźniaka genetycznego osoby chorej na białaczkę można znaleźć wszędzie. Zachęcamy nie tylko do oddawania krwi, co robimy od wielu lat, ale tez do rejestrowania się w bazie dawców. To badanie trwa kilka minut, jest bezbolesne. Wolontariusze Fundacji DKMS przeprowadzają wywiad

- zachęcała Beata Dunajewska, szefowa klubu Wszystko dla Gdańska oraz komisji ds. rodziny. Punkt rejestracyjny będzie umieszczony w Nowym Ratuszu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto