Gdańsk: Nowy dyrektor Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego. Została nim Joanna Radzimowska

Kamil Kusier
Kamil Kusier
Gdańsk. Joanna Radzimowska została nowym dyrektorem Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego.
Gdańsk. Joanna Radzimowska została nowym dyrektorem Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego. Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
Od 30 września 2020 roku Zespół Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego w Gdańsku pozostawał bez dyrektora. Po kilku nieudanych konkursach władze Urzędu Miejskiego w Gdańsku znalazły w końcu zastępcę dla Grzegorza Barczewskiego, który z ZGPO związany był przez 26 lat, a przez 18 pełnił funkcję dyrektora. Joanna Radzimowska u steru pogotowia opiekuńczego zastąpiła p.o. dyrektora Luizę Zarębską. Nowa dyrektor oficjalnie swoje obowiązki przejmie w dniu 1 czerwca 2022 roku.

- Konkurs został zakończony, a na stanowisko dyrektora Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego została wybrana pani Joanna Radzimowska - informuje Patryk Rosiński z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wakat na stanowisku dyrektora trwał od 30 września 2020 roku. Wówczas z pracą pożegnał się Grzegorz Barczewski, który z placówką związany był przez niemal trzy dekady. Na czas wyboru nowego dyrektora p.o. była Luiza Zarębska, pracująca w ZGPO jako psycholog. W końcu, po trzech konkursach, na to stanowisko udało się wybrać osobę, która pokieruje pogotowiem.

Według informacji "Dziennika Bałtyckiego" przyszłość p.o. dyrektor nie jest jeszcze jasna. Luiza Zarębska od lat związana jest z ZGPO jako psycholog i nie jest wykluczone, że nadal pozostanie na tym stanowisku, choć - jak informują osoby związane z Zespołem Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego - nie jest to pewne i jako powód wskazują ostatnie dwa lata funkcjonowania ZGPO.

Równolegle do naboru swoje prace prowadzi również komisja mobbingowa, która stara się rozwiązać kwestie dotyczące nieporozumień pomiędzy pracownikami i wzajemnymi oskarżeniami o mobbing w Zespole Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego.

- Jeśli chodzi o postępowanie mobbingowe, jest ono wciąż procedowane - zaznacza Patryk Rosiński. - Jego przedłużanie się wynika z długotrwałych nieobecności, zarówno pośród pracowników, wobec których wniesiono zarzuty, jak i pracowników, którzy je wnieśli.

Urząd Miejski w Gdańsku zaprzeczył, jakoby w ZGPO miały być przeprowadzane kontrole.

- Urząd Miejski w Gdańsku nie prowadzi i nie prowadził kontroli w Zespole Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego - ucina Patryk Rosiński z UMG.

Czy wybór nowego dyrektora ZGPO wpłynie pozytywnie na prace placówki? Taką nadzieję przejawiają pracownicy, którzy czekają na podjęcie współpracy z nową dyrektor.

Joanna Radzimowska ma spore doświadczenie w pracy z młodzieżą, ostatnio pełniąc funkcję kierownika Wydziału Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Materiał oryginalny: Gdańsk: Nowy dyrektor Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego. Została nim Joanna Radzimowska - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie