MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdańsk. Powstanie nowy ośrodek dla dorosłych osób z autyzmem. Akt erekcyjny wmurowano przy ul. Malczewskiego na Siedlcach. 5.07.2022

red
Tak ma wyglądać mowy budynek.
Tak ma wyglądać mowy budynek. mat. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
W pierwszej połowie przyszłego roku gotowy ma być przy ul. Malczewskiego 133 na gdańskich Siedlcach nowy ośrodek dla osób z autyzmem. Dziś, we wtorek 5 lipca, podpisano i wmurowano akt erekcyjny w miejscu, w którym powstaje budynek za 9 mln zł.

Nowy ośrodek dla osób z autyzmem w Gdańsku. Kto znajdzie w nim pomoc?

Przy ul. Malczewskiego 133 na stałe zamieszka sześć osób. Dziesięć skorzysta z opieki domowej, a ponad 30 z wytchnieniowej. Budynek służył będzie Wspólnocie Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem. Obiekt powstaje z inicjatywy gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

- Przestrzeń Wspólnoty Domowej będzie przeznaczona dla osób w spektrum autyzmu, z tzw. autyzmem głębokim, które są grupą szczególnie narażoną na wykluczenie społeczne, pomimo że rząd ratyfikował w 2012 roku Konwencję o Prawach Osób Niepełnosprawnych - powiedziała podczas uroczystości Małgorzata Rybicka, przewodnicząca stowarzyszenia oraz wiceprzewodnicząca Porozumienia Autyzm-Polska, skupiającego 30 organizacji pozarządowych.

Nowy budynek powstaje na tyłach istniejącej już Wspólnoty Domowej im. Arama Rybickiego, która działa od sześciu lat. Koszt inwestycji przy ul. Malczewskiego szacowany jest na prawie dziewięć milionów złotych. 85 procent tej kwoty stanowi dotacja z funduszy Unii Europejskiej, dziesięć procent z budżetu państwa. Pozostałe 5 proc. to wkład własny gdańskiego stowarzyszenia. Działkę pod budynek przekazał natomiast samorząd.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto