Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Sprzedaż tańszego węgla obsługuje Gdańskie Centrum Świadczeń. Można już składać wnioski 07.11.2022

Stanisław Balicki
Stanisław Balicki
Gdańsk: Sprzedaż tańszego węgla obsługuje Gdańskie Centrum Świadczeń. Można już składać wnioski 07.11.2022
Gdańsk: Sprzedaż tańszego węgla obsługuje Gdańskie Centrum Świadczeń. Można już składać wnioski 07.11.2022 Jakub Steinborn
W Gdańsku rusza obsługa dystrybucji węgla w preferencyjnych cenach. Wnioski przyjmuje Gdańskie Centrum Świadczeń. To nawet 10 tys. ton taniego opału dla mieszkańców. Miasto zorganizowało spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Gdańsk: Sprzedaż tańszego węgla obsługuje Gdańskie Centrum Świadczeń. Można już składać wnioski

Zakup węgla będzie organizowało miasto na podstawie współpracy z przedsiębiorcami, którzy prowadzą działalność składową w Gdańsku. To jeden z wariantów organizacji obrotu węglem na preferencyjnych warunkach, który daje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę 2 listopada ustawa o sprzedaży węgla przez samorządy. W Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Kartuskiej zostały przygotowane 3 stanowiska do obsługi zainteresowanych.

- Mieszkaniec przychodzi do GCŚ, składa wniosek, który jest weryfikowany, wnosi opłatę i następnie otrzymuje informację z Centrum, że jest uprawniony do odbioru węgla. Skład węglowy kontaktuje się z taką osobą telefonicznie i ustala dzień, w którym węgiel zostanie dowieziony. Cena – 2 tys. zł brutto – taka, na jaką pozwala ustawa. W jej skład wchodzi również jeden transport węgla. To ważne, bo nie dopuszczamy takiej sytuacji, ze przyjdzie jedna osoba i zamówi kilkanaście razy dostawę 100 kg węgla – informuje Daniel Stenzel, rzecznik prasowy UM Gdańska.

Oznacza to jednak, że jeśli zamawiający nie dysponuje miejscem na cały potrzebny mu przez zimę opał, za transport kolejnej partii będzie już musiał zapłacić. Piotr Kryszewski, wiceprezydent Gdańska zastrzegał podczas spotkania informacyjnego, że handel węglem to nie jest zadanie dla miast i samorządów. W rozmowie zadeklarował jednak:

- Jesteśmy przygotowani. Dziś podpisaliśmy umowę z jednym składem, jesteśmy otwarci na rozmowy z kolejnymi. Myślę, że w miarę jak wnioski będą składane do GCŚ, na bieżąco będziemy realizowali dostawy, żeby jak najszybciej zapewnić węgiel mieszkańcom.

Wiceprezydent szacuje, że zainteresowanych dotowanym opałem może być ok. 3-4 tys. rodzin i może to być w sumie nawet 9-10 tys. ton węgla. Dostępne będą dwa rodzaje węgla: orzech i groszek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto