Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gdańska Gala Sportu: Natalia Partyka najlepszym sportowcem 2012 roku!

pk
Tomasz Bołt
Natalia Partyka zajęła pierwsze miejsce w Złotej Dziesiątce, co oznacza, że została najlepszym sportowcem Gdańska w 2012 roku. 23-letnia tenisistka stołowa zdobyła złoty medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie i startowała też w igrzyskach dla pełnosprawnych sportowców.

Do podsumowania roku doszło w restauracji Atom Club, która mieści się na PGE Arenie. Na nagrody dla gdańskich sportowców przeznaczono łącznie 150 tysięcy złotych.

Najlepszym sportowcem 2012 roku została Natalia Partyka. 23-letnia pingpongistka Szansy Startu Gdańsk zdobyła złoty medal w turnieju indywidualnym na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Natomiast w konkursie drużynowym wywalczyła brąz. Nieco wcześniej Partyka wystartowała w igrzyskach dla pełnosprawnych sportowców (z ramienia SKTS Sochaczew), w którym zatrzymała się na III rundzie w singlu i 1/8 finału w drużynie.

Partyka przerwała zwycięską serię windsurfingowca Piotra Myszki, który triumfował w dwóch poprzednich edycjach na najlepszego sportowca Gdańska. W tej edycji plebiscytu zawodnik AZS AWFiS wylądował na trzecim miejscu.

Drugie miejsce w Złotej Dziesiątce zajął Mateusz Kusznierewicz, aktualny mistrz Europy w klasie Star (sięgnął po ten tytuł wraz z Dominikiem Życkim). Doświadczony żeglarz startował na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie nie udało mu się stanąć na podium.

Niespodziewanie tytuł trenera roku powędrował do Bogusława Kaczmarka. Doświadczony trener bowiem od niedawna prowadzi gdańską Lechię. "Bobo" został wyróżniony przede wszystkim za świetną postawę biało-zielonych w rundzie jesiennej - nasz klub znajduje się w czołówce T-Mobile Ekstraklasy.

Tytuł najlepszej drużyny roku powędrował w ręce Lechii Gdańsk Rugby, bezkonkurencyjnej w trzech odmianach tej dyscypliny sportu - plażowej, w siódemkach oraz w "15".