Gdański uniwerek w stolicy

(sus)
Koszykarze AZS Uniwersytet Gdański pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe w rozgrywkach Akademickiej Ligi Koszykówki. Gdańszczanie bliscy byli sukcesu w Warszawie, ale w końcówce przegrali mecz z AZS Uniwersytetem ...

Koszykarze AZS Uniwersytet Gdański pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe w rozgrywkach Akademickiej Ligi Koszykówki. Gdańszczanie bliscy byli sukcesu w Warszawie, ale w końcówce przegrali mecz z AZS Uniwersytetem Warszawskim 65:68.

Wynik tego zaciętego i wyrównanego spotkania do ostatnich sekund był sprawą otwartą. W drugiej połowie trener Wojciech Oleszkiewicz wysłał do boju jednocześnie trzech centrów: Pawła Wąchalskiego, Maćka Bratkowskiego oraz Michała Rachonia. Wariant ten przyniósł spodziewane efekty. Kompletnie zaskoczył trenera gospodarzy i sparaliżował niższych zawodników ze stolicy.

Dobra obrona strefowa i szybkie kontry Tomka Stefunko spowodowały, że w trzeciej kwarcie przewaga AZS UG wynosiła 11 punktów. W czwartej kwarcie do odrabiania strat zabrało się jednak dwóch warszawiaków z drugoligowymi paszportami, Zajączkowski i Urbaniak (pierwszy jest graczem Polonii Warszawa sprzed dwóch lat, drugi Legionu Legionowo sprzed czterech). Skuteczne ?trójki? tego pierwszego i precyzyjna gra drugiego spowodowały, że w ostatniej kwarcie meczu gospodarze odrobili straty i objęli pięciopunktowe prowadzenie.

Zryw gdańszczan na 50 sekund przed końcem doprowadził do remisu 62:62, ale ostatnie słowo należało do drużyny ze stolicy.

- Przegraliśmy kolejny mecz wyjazdowy po bardzo dramatycznej końcówce. Musimy zacisnąć zęby i zrobić wszystko, żeby zdobyć komplet punktów w dwóch ostatnich spotkaniach w tym roku. W najbliższą niedzielę w derbach Gdańska przeciwko AWFiS oraz w następny piątek w meczu z UMCS Lublin - powiedział nam Michał Rachoń, kapitan AZS UG.
AZS UG: Olik 6, Białas 15, Stefunko 16, Rachoń 6, Wąchalski 15, Bratkowski 7, Kozakiewicz 0, Owsiński 0, Trzebiński 0, Gatz 0, Żylicz 0.