Daniel Nawrocki
Gdańszczanie z sukcesami na międzynarodowym turnieju karate. Zawodnicy Sonkei Karate zdobyli najwięcej medali ze wszystkich polskich klubów Klub Karate Sonkei
Polscy zawodnicy karate zdobyli dwa medale na Światowej Młodzieżowej Lidze Karate WKF Youth League A Coruna 2023. Niestety złota nie udało się wywalczyć.

Gdańszczanie z sukcesami na międzynarodowym turnieju karate

30 kwietnia zakończył się prestiżowy turniej młodzieżowego karate w Hiszpanii. Udział z sukcesem brali zawodnicy z Polski i Gdańska. Udało się naszym reprezentantom zdobyć trzy medale, w tym dwa zdobyli gdańscy sportowcy.

Kadetka Natalia Bałut wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 61 kg, natomiast jej zespołowy partner w kategorii U14 Michał Przasnyski przywiózł brązowy medal do Gdańska.

Zawodnicy z gdańskiego klubu Sonkei Karate byli bardzo blisko zdobycia trzeciego medalu, lecz Kornelia Zubdek odpadła z półfinałów i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

W turnieju międzynarodowym udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego świata, Polska zdobyła 3 medale, w tym dwa zdobyli gdańszczanie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0