MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia. Bruk Festival 2006

Ilona Truszyńska
Francis i Milan z belgijskiej grupy Cie 13 zachwycili dziennikarzy, przybyłych w piątek na konferencję prasową do Teatru Muzycznego, małym pokazem breakdance.
Fot. Piotr Manasterski
Francis i Milan z belgijskiej grupy Cie 13 zachwycili dziennikarzy, przybyłych w piątek na konferencję prasową do Teatru Muzycznego, małym pokazem breakdance. Fot. Piotr Manasterski
Spektakle inspirowane kulturą uliczną rodem z Niemiec, Ukrainy, Belgii i Polski zawładną w najbliższy weekend (16-18 czerwca) sceną Teatru Muzycznego w Gdyni. W piątek rozpoczyna się tam Bruk Festival 2006.

Spektakle inspirowane kulturą uliczną rodem z Niemiec, Ukrainy, Belgii i Polski zawładną w najbliższy weekend (16-18 czerwca) sceną Teatru Muzycznego w Gdyni. W piątek rozpoczyna się tam Bruk Festival 2006. Jego pierwsza, trzydniowa część, to Festiwal Teatralny, podczas którego zobaczymy sześć spektakli.

- Trzy z nich to polskie przedstawienia hiphopowe - mówi Maciej Korwin, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni. - Zobaczymy spektakl, realizowany przez Teatr Ludowy w Krakowie w ramach projektu "Terapia przez sztukę", spektakl Teatru Tańca Zakręconego z Poznania oraz Teatru Dramatycznego z Białegostoku. Codziennie pokażemy jedno przedstawienie polskie i jedno zagraniczne. Nie bez powodu w tym roku rozpoczynamy Bruk Festival wcześniej niż rok temu. Zależy nam na tym, żeby przyszło jak najwięcej młodych ludzi, zanim wyjadą na wakacje. Dlatego też ceny biletów (12 zł za dzień, 30 zł karnet) są bardziej przystępne.
Wśród spektakli zagranicznych zobaczymy ,Open 24 hours" w wykonaniu ukraińskiej formacji SoulB, która w zeszłym roku zachwyciła "brukową" publiczność spektaklem "Open". Pojawi się także Storm z Niemiec ze spektaklem pt. "Virtuelevation". Nie lada gratką będzie spektakl pt. "Bel Canto", do którego jego autorka Rosa Mei, choreograf belgijskiej grupy Cie 13, zaprosiła również artystów z Polski. - ,Bel Canto" to mieszanka opery, beatboksu, rapu i instrumentów perkusyjnych - mówi Rosa Mei. - Tła i inspiracji do powstania spektaklu szukamy w kulturze miejskiej i klasycznej. Będzie to wspólny projekt alternatywnej sceny z Belgii i Polski. Poza tancerzami hip-hop, breakdance, raperami i beatbokserami weźmie w nim udział Donita Volkwijn, śpiewaczka operowa z Nowego Jorku. - Jestem śpiewaczką operową i tak naprawdę niewiele mam wspólnego z kulturą uliczną, ale jak patrzę na tancerzy z Cie 13, to myślę sobie: wow! - mówi Donita Volkwijn. - Belcanto to po włosku piękny śpiew, a oni pięknie śpiewają swoimi ciałami, czyli pięknie tańczą.
Druga część Bruk Festivalu 2006 rozpocznie się 25 czerwca i potrwa dwa tygodnie. Wtedy odbędą się warsztaty taneczne, didżejskie, pokazy graffiti i filmów niezależnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto