18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gdynianki przegrywają pierwszy mecz Euroligi. Lotos Gdynia - UMMC Jekaterynburg 57:68

Piotr Wiśniewski
Goniły, goniły, ale nie dogoniły. Zawodniczki Lotosu Gdynia w pierwszej połowie zagrały bojaźliwie i z wielkim respektem dla rywalek. Rosjanki bezwzględnie wykorzystały moment słabości gdynianek i do przerwy prowadziły różnicą 21 punktów. Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze gdyńskiego zespołu. Podopieczne Javiera Forta rozpoczęły pogoń za UMMC i w pewnym momencie zbliżyły się na siedem punktów. Rosjanki na więcej już jednak nie pozwoliły i końcówkę rozegrały po swojemu. W pierwszym meczu Euroligi Lotos Gdynia przegrał z Jekaterynburgiem 57:68.

Lotos Gdynia - UMMC Jekaterynburg 57:68 (8:21, 14:22, 21:12, 14:13)

Lotos: Geraldine Robert 17, Aneika Henry 11, Adrijana Knezevic 10, Justyna Żurowska 5, Ivana Jalcova 5, Jolene Anderson 3, Magdalena Ziętara 2, Natalia Plumbi 2, Ines Ajanovic 2.

UMMC: Anete Jekabsone-Zogota 14, Sandrine Gruda 14, Deanna Nolan 14, Maria Stepanova 11 (14 zb), Hana Horakova 5, Yelena Leuchanka 4, Tatiana Vidmer 4, Olga Arteshina 2, Svetlana Abrosimova 0.

IV kwarta 57:68

Trzypunktowa akcja Henry. 57:68.

Końcówka należy już do Rosjanek, które notują run 7:0. 54:68.

Ajanović nie trafia spod kosza! 54:61.

Znów Robert! W 39. minucie gdynianie przegrywają 54:61.

Dwa wolne wykorzystuje sfaulowana pod koszem Robert. 52:61.

Zza linii 6,75 pomyliła się Jalcova.

Za trzy Justyna Żurowska! W 36. minucie Lotos przegrywa 50:61. Niestety po chwili Żurowska za piąty faul musi opuścić boisko.

Przy stanie 45:61 o czas prosi trener Lotosu Javier Fort.

W roli głównej Aneika Henry. 45:59 w 33. minucie meczu.

Dwa punkty Stiepanowej. 43:57.

III kwarta 43:55

Po trzech kwartach Lotos Gdynia przegrywa 43:55.

Przewaga Rosjanek stopniała do 10 "oczek". 43:53. Trwa pogoń Lotosu za wynikiem!

Gdynianki udały się w pogoń za wynikiem. Po trójce Anderson i dwóch punktach Henry jest już tylko 41:53. O czas prosi opiekun gości.

Lepiej wygląda także gra gdynianek na tablicy.

Początkowy stres, który pętał nogi gdyniankom powoli odchodzi w niepamięć. Lotos zaczął grać odważniej i skuteczniej. 36:53.

Wymiana punkt za punkt. Najpierw trafiła Kneżević, a potem Nolan. 32:51.

Henry skuteczna na linii rzutów wolnych. 30:49 w 25. minucie meczu.

Skuteczna akcja Artiesziny. UMMC prowadzi 21 punktami. 26:47.

W odpowiedzni Stiepanowa. 26:45.

Drugą połowę od dwóch punktów rozpoczęła Henry. Po chwili dwa "oczka" dorzuciła Kneżević. 26:43.

II kwarta 22:43

Do przerwy Lotos Gdynia przegrywa z UMMC Jekaterynburg 22:43.

Jest i trzypunktowy rzut. Zza linii 6,75 celnie przymierzyła Jalcova. 22:43.

Jeden punkt Robert. 19:43.

Gdynianki od kilku minut nie mogą wydostać się z pułapu 18 punktów. Trzypunktowa akcja Stiepanowej. 18:43.

Gdynianki w łatwy sposób oddają piłkę rywalkom popełniając błędy w ataku. Takich problemów nie mają przyjezdne. Kolejne punkty zapisała na swoje kontro Gruda. Po chwili po indywidualnej akcji poprawiła Jekabsone. 18:40.

No i pękła bariera 20-punktowej przewagi Rosjanek. Po punktach Deanny Nolan UMMC prowadzi już 36:16.

Geraldine Robert nie wykorzystuje obu rzutów wolnych. Na tablicy świetlnej wciąż wynik 16:32.

Na dwa punkty Leuczanki skutecznie odpowiedziała Robert. W 16. minucie UMMC ma na koncie dwa razy więcej punktów od Lotosu. 16:32.

Gdynianki wciąż mają problemy z przedostaniem się pod kosz rywalem. Rosjanki z kolei akcja po akcji punktują gospodynie. 14:30. O przerwę prosi hiszpański szkoleniowiec Lotosu Gdynia.

W czwartej minucie gry w drugiej kwarcie Lotos przegrywa 14:28. Przed chwilą dwupunktową akcją popisała się Natalia Plumbi.

UMMC wciąż powiększa przewagę. Po punktach Leuczanki zespół gości wygrywa 26:10.

I kwarta 8:21

Koniec pierwszej kwarty. 8:21.

6:21. Zupełnie nie układa się gra gdyniankom.

Gruda niemiłosiernie ostrzeliwuje kosz Lotosu Gdynia. Po jej kolejnych punktach Rosjanki prowadzą 17:6.

UMMC powiększyło przewagę do siedmiu punktów (6:13). O czas prosi trener Javier Fort.

Za nami piąta minuta meczu. Rosjanki prowadzą 9:6.

Gdynianki rozpoczęły mecz następującą piątką: Jalcova, Ziętara, Anderson, Robert, Henry.

Znamy już składy obu zespołów:

Lotos: Anderson, Ziętara, Robert, Henry, Jalcova, Ajanović, Żurowska, Plumbi, Kaczmarska, Knezević, Bandyk.

UMMC: Abrosimowa, Artieszina, Bezgodowa, Gruda, Horakova, Jekabsone, Leuczanka, Nolan, Parker, Pondexter, Stiepanowa, Vidmer.