Gedania - Bank Pocztowy Bydgoszcz 1:3

Janusz Woźniak
W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego w I lidze serii A siatkarek, Gedania Gdańsk przegrała we własnej hali z Bankiem Pocztowym Bydgoszcz 1:3 (18:25, 26:28, 25:23, 20:25).

Gedania: Drzewiczuk, Bełcik, Szajek, Reimus, Kruk, Wiśniewska oraz Siwka (libero), Sołodkowicz, Tomsia, Ordak.
Bank Pocztowy: Kowalkowska, Liniarska, Kotewicz, Riapko, Kuligowska, Leper oraz Leśniewicz (l), Malinowska.

- W Bydgoszczy przegraliśmy 2:3, a teraz postaramy się naszym rywalkom zrewanżować - mówił przed meczem trener Gedanii, Witold Jagła.
Intencje trenera rozmijały się jednak z chęciami, a może umiejętnościami, samych gdańskich zawodniczek. Pierwszego seta Gedania przegrała gładko 18:25. Lepiej zaczęła się druga partia. Gedania prowadziła 2:0, a na tablicy wyników bardzo często pojawiał się rezultat remisowy (np. 5:5, 8:8, 11:11, 23:23). Częściej to bydgoszczanki goniły Gedanię niż było odwrotnie. Ostatni raz Gedania prowadziła 26:25. Niestety, trzy ostatnie punkty w tym secie zdobyły rywalki i wynik meczu brzmiał już 0:2. Wyrównany przebieg miał także set trzeci, ale w jego końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, które wygrały 25:23. Kiedy w czwartej partii Gedania prowadziła 20:16 wydawało się, że o losach meczu rozstrzygnie dopiero piąty set. Niestety, seria błędów gdańszczanek pozwoliła siatkarkom z Bydgoszczy zdobyć kolejno 9 pkt., i wygrać tego seta do 20, a cały mecz 3:1.

Wspomniany na wstępie trener Jagła nie był jednak specjalnie zmartwiony porażką.
- Dla nas - mówił - najważniejsze są mecze z Wisłą Kraków, a wówczas wróci już do gry Dominika Kuczyńska. Natomiast spotkanie z Bankiem Pocztowym pokazało, że potrafimy, nawet dość długimi okresami, zagrać dobrą siatkówkę. Przed walką o pozostanie w serii A to dobry prognostyk.