Gedania Gdańsk dogoniła rezerwy Pogoni Szczecin. Michał Gajewski urwał punkty drugiemu zespołowi "Portowców" ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Mecz Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin (15.10.2022)
Mecz Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin (15.10.2022) Przemysław Świderski
Mecz na szczycie drugiej grupy III ligi w Gdańsku nie miał jednostronnego rozstrzygnięcia. Gedania dzielnie walczyła do końca, po tym jak została zaskoczona przez rezerwy Pogoni Szczecin w 13 minucie spotkania. Bramkę na wagę punktu i utrzymania pierwszej pozycji w tabeli zdobył 30-letni Michał Gajewski.

Gedania Gdańsk - Pogoń II Szczecin 15.10.2022

Po 12. kolejkach rozgrywek III ligi Gedania 1922 Gdańsk nadal zasiada na fotelu lidera. Ekipa trenera Krystiana Ryczkowskiego w sobotę, 15 października 2022 roku mierzyła się z drugim zespołem w stawce, czyli Pogonią II Szczecin.

Goście, którzy tym razem nie mogli posiłkować się wsparciem zawodników z ekstraklasy, wyszli na prowadzenie w 13. minucie spotkania. Nie obyło się bez kontrowersji. Sędzia uznał jednak, że Krzysztof Bąk dopuścił się faulu w obrębie pola karnego, a jedenastkę wykorzystał Oskar Kalenik.

Gedaniści próbowali zmienić wynik spotkania. Brakowało im jednak dokładności, przez co narastała w nich frustracja. Na szczęście w 75 minucie dobrym uderzeniem zza pola karnego popisał się Michał Gajewski. 30-letni kapitan gdańszczan zdobył bramkę na wagę cennego punktu.

Po 12. kolejkach Gedania ma 27 punktów w tabeli. Za nią plasują się dwa szczecińskie zespoły, które mają po 25 "oczek". Oprócz Pogoni II jest też Świt, który w piątek pokonał 2:0 Bałtyk Gdynia.

Gedania Gdańsk - Pogoń II Szczecin 1:1 (0:1)