Rafał Rusiecki
Mecz na szczycie 4 ligi Gedania Gdańsk - KTS-K Luzino
Mecz na szczycie 4 ligi Gedania Gdańsk - KTS-K Luzino Jakub Steinborn
Pewne gry w tzw. grupie mistrzowskiej IV ligi Gedania 1922 Gdańsk oraz KTS-K Luzino spotkały się w sobotę, 2 kwietnia 2022 roku na stadionie przy al. Hallera. W meczu niepokonanych na wiosnę drużyn zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze.

Gedania Gdańsk - KTS-K GOSRiT Luzino 2.04.2022

Ostatni mecz Gedanii Gdańsk i KTS-K-u Luzino przed podziałem tabeli IV ligi był okazją do sprawdzenia się przed najważniejszą częścią rozgrywek. Gospodarze, którzy odskoczyli w tabeli Jaguarowi Gdańsk, chcieli zainkasować kolejne punkty. Goście z Luzina wiosną również spisują się świetnie, co zaowocowało trzecim miejscem w stawce.

Po pierwszej połowie meczu w Gdańsku jasne się stało, że powody do radości będzie miała jedynie Gedania 1922. Już po 35 minutach gry gdańszczanie prowadzili 3:0. W drugiej dorzucili kolejne trzy i spotkanie zakończyło się pogromem 6:0! Po 21 kolejkach Gedania ma 51 punktów w tabeli oraz imponujący bilans bramkowy 71:20!

IV-ligowców czeka teraz podział tabeli liczącej do tej pory 21 zespołów. W "grupie mistrzowskiej" Gedania będzie chciała uciekać pogoni m.in. Jaguara i zmierzać do III ligi. W "grupie spadkowej" emocji też nie powinno zabraknąć.

Gedania Gdańsk - KTS-K GOSRiT Luzino 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kamil Kankowski (25), 2:0 Mateusz Borowski (34), 3:0 Bartosz Zalewski (35), 4:0 Michał Gajewski (62-karny), 5:0 Mateusz Pogorzalski (67), 6:0 Adam Duda (75)

Gedania: Machola - Pogorzalski, Molga, Bąk, Michalewski - Gajewski, Gorwa, Kobyliński, Kankowski - Borowski, Zalewski

KTS-K: Barczak - Maszota, Regulski, Gawron, Mienik - Wicon, Murakowski, Skurat, Damps - Siemaszko, Opłatkowski