Gedania przegrywa

G. Mehring
Siatkarki Gedanii Żukowo nie zdobyły nawet punkty w tym sezonie przed własną publicznością w meczu PlusLigi. Podopieczne trenera Pawła Kramka przegrały tym razem z Organiką Budowlanymi Łódź 0:3. Na zakończenie zasadniczej części sezonu zawodniczki Gedanii czekają trzy mecze wyjazdowe, a potem baraże o utrzymanie się w krajowej elicie.

Przyjezdne zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli i przyjechały do Żukowa po punkty. Drużyna Budowlanych cel osiągnęła, a do tego trener gości nie musiał sięgać po swoje najlepsze zawodniczki. Vanessa Luana De Paula zagrała tylko w pierwszym secie, a Michela Teixeira całe spotkanie oglądała z ławki rezerwowych. Z kolei Marta Pluta i Małgorzata Niemczyk wchodziły tylko na zmiany.

Pierwszy i drugi set zaczynał się nieźle. W pierwszej partii Gedania przegrywała 1:5, ale doprowadziła do stanu 5:6. Pózniej jednak drużyna z Łodzi uzyskała przewagę czterech punktów i ją jeszcze powiększyła. W drugiej partii gospodaynie wygrywały 5:4, ale szybko zrobiło się 6:14 i losy były rozstrzygnięte. Najbardziej wyrównany był trzeci set . I choć Gedania przegrywała 21:24, to doprowadziła do stanu 25:25. Na przewagi wygrała jednak drużyna gości.

Gedania Żukowo - Organika Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 16:25, 25:27)
Gedania: Sachmacińska, Kurnikowska, Szymańska, Plebanek, Jeromin, Łozowska, Siwka (libero) oraz Lizińczyk, Łukasik, Pasznik, Kocemba.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?