Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2

Piotr Wiśniewski
T. Bołt
Po dziesięciu meczach bez strzelonej bramki na naturalnej murawie Arka przełamuje swoją niemoc. Żółto-niebiescy zremisowali w Zabrzu z Górnikiem 2:2. Jest to pierwszy punkt gdynian zdobyty w rundzie wiosennej. Dwie bramki dla podopiecznych Dariusza Pasieki zdobył Emil Noll. Mimo czterech bramek mecz nie stał na wysokim poziomie. Gra obu zespołów była bardzo rwana.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Banaś (24), 1:1 Noll (38), 1:2 Noll (53), 2:2 Wodecki (79).

Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera, Bonin, Marciniak, Przybylski, Gasparik (72' Wodecki), Jeż (84' Gierczak), Sikorski (72' Zahorski).

Arka: Moretto - Bruma, Żołnierewicz, Szmatiuk, Noll, Giovanni (59' Ivanovski), Płotka, Bożok (78' Czoska), Zawistowski, Ross, Labukas (90+3 Skela).

Żółte kartki: Noll, Labukas, Ross (Arka).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Widzów: 8900.

90+6 min. - Koniec spotkania.

90 min. - Pomysłowa akcja Arki. Ross odgrywa piłkę piętką do Zawistowskiego, ten podaje do niepilnowanego Nolla. Lewy obrońca Arki uderza jednak obok słupka.

88 min. - Fatalnie zza pola karnego przymierzył Ivanovski.

86 min. - Bliski przejęcia piłki był Zahorski. Napastnik Górnika nie sięgnął jednak piłki głową.

79 min. - W polu karnym Arki zatańczył wprowadzony niedawno na plac gry Wodecki. Piłkarz Górnika oszukał trzech obrońców Arki i posłał piłkę do siatki. 2:2.
75 min. - Gospodarze zaatakowali prawą stroną boiska, ale na miejscu obrońcy Arki. Od bramki grę wznawia Moretto.

71 min. - Szykuje się podwójna zmiana w Górniku. Strzał Labukasa bardzo niecelny.

65 min. - Rzut wolny pośredni dla gospodarzy. Na szczęście dla Arki Górnicy źle wykonali ten stały fragment gry.

63 min. - Rzut rożny dla Arki. Bez efektu. W odpowiedzi Górnik. Zamieszanie w polu karnym Arki, ale sytuację wyjaśniają gdyńscy defensorzy.

58 min. - Akcję Górnika zamykał Banaś, ale strzał obrońcy Górnika bardzo niecelny.

53 min. - Świetna akcja Nolla. Lewy obrońca Arki odważnie ruszył do przodu, mijając jednego z rywali, po czym uderzył zza pola karnego. Piłka wpadła do siatki! Arka prowadzi w Zabrzu 2:1!

51 min. - Bożok szukał w polu karnym Labukasa, ale sytuację wyjaśnia Banaś.

48 min. - Z rzutu wolnego zagrywał Bożok, ale tym razem bez efektu bramkowego.

45 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania.

44 min. - W polu karnym gospodarzy zatańczył Ross, ale sytuację wyjaśniają defensorzy Górnika.

39 min. Zza pola karnego przymierzył Ross. Strzał niecelny.

38 min. - Arka wyrównuje. Z prawej strony z rzutu wolnego zagrywał Bożok, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Noll. Gdynianie przełamują niechlubną passę meczów na naturalnej murawie bez zdobytej bramki. Licznik zatrzymał się na 11 meczu.

35 min. - Arka zupełnie bez pomysłu na grę. Gdynianie nie potrafią wyprowadzić skutecznej akcji.

30 min. - Dobra akcja Arki, którą ładnym strzałem finalizuje Labukas. Litwin posyła jednak piłkę minimalnie obok słupka.

24 min. - Jeż skutecznie zagrywa z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Banaś i głową wpakował piłkę do siatki. 1:0 dla Górnika.

23 min. - Seria kornerów dla Górnika. Za trzecim razem sytuację wyjaśniają obrońcy Arki, ale przy linii bocznej faulowany był Gasparik.

18 min. - Z rzutu wolnego zagrywał Zawistowski, ale źle ustawieni gdynianie nie zdołali przechwycić piłki.

12 min. - Dwójkowa akcja gospodarzy. Sikorski podawał do Jeża. Ten drugi uderzył, a piłka dwa razy obiła słupek. Mogło być 1:0 dla Górnika.

11 min. - Dużą aktywność na lewym skrzydle wykazywał Ross, ale zamiast groźnej akcji piłkę od własnej bramki wznowił Stachowiak.

8 min. - Okres nieciekawej gry obu zespołów.

4 min. - Rzut rożny dla gospodarzy. Znów zakotłowało się pod bramką Moretto. Niczym z armaty uderzył Bonin, ale piłka poszybowała nad bramką.

2 min. - Zamieszanie w polu karnym Arki po rzucie wolnym Górnika.

1 min. - Początek spotkania.

Znamy już składy obu zespołów:

Trenera Pasieka zaskoczył składem. Od pierwszych minut na boisku pojawi się 18-letni Krystian Żołnierewicz, a na lewym skrzydle zagra Junior Ross.

Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Przybylski, Marciniak, Gasparik - Jeż - Sikorski.

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Żołnierewicz, Noll - Płotka - Duarte, Zawistowski, Bożok, Ross - Labukas.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0