Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GPEC: Związki zawodowe weszły w spór zbiorowy z zarządem

gp
Nie po raz pierwszy związkowcy GPEC wyszli na ulice. Na zdjęciu: protest w Gdańsku przed siedzibą firmy przeciwko polityce rządu
Nie po raz pierwszy związkowcy GPEC wyszli na ulice. Na zdjęciu: protest w Gdańsku przed siedzibą firmy przeciwko polityce rządu Fot. A.Warżawa / archiwum DB
Zarząd GPEC planuje redukcje pracowników. Firma zatrudniająca niewiele ponad 300 osób, chce zwolnić 60 pracowników. Związki zawodowe zaprotestowały i weszły w spór zbiorowy z zarządem firmy.

- Zarząd planuje zwolnienie 60 osób - powiedział Michał Musielak, wiceszef krajowego związku ciepłowników w Radiu Gdańsk. - Nie widziałem takiej sytuacji, żeby w firmie zatrudniającej ponad 300 osób było 100 pracowników fizycznych ( GPEC podaje, ze 170 - przyp. red.) i z tego aż 60 do zwolnienia.

Związkowcy twierdzą, że tak duża redukcja wśród pracowników eksploatacji może zagrozić bezpieczeństwu dostaw energii cieplnej. Na razie - chcą albo odwołania zarządu albo przystąpienia do rozmów z pracownikami.

GPEC pracuje na rzecz środowiska. ZOBACZ!

Otrzymaliśmy stanowisko GPEC w tej sprawie.

Branża energetyczna zmaga się dzisiaj z poważnymi wyzwaniami rynkowymi
- czytamy w liście- Rośnie efektywność energetyczna budynków, spada zapotrzebowanie na ciepło, a także rosną oczekiwania klientów. Nowoczesne firmy, liderzy rynku – a wśród nich GPEC – nie mogą czekać bezczynnie na efekty tych zmian. Muszą działać teraz, dlatego GPEC dostosowuje swoją organizację do nowych wyzwań, wynikających z trendów rynkowych i rosnących oczekiwań klientów.

- Każdy z nas jest klientem i każdy oczekuje szybkiej reakcji w dogodnym dla siebie czasie. Wracam do domu po pracy i chciałbym mieć możliwość wizyty eksperta technicznego GPEC, który sprawnie i profesjonalnie wykona swoją pracę. Tak wyglądają usługi na miarę XXI wieku – mówi Grzegorz Blachowski, PR manager GPEC.

Przedstawiona pracownikom, menadżerom, Radzie Pracowników i organizacjom związkowym wstępna koncepcja zmian zakłada poprawę efektywności oraz rozwój kompetencji, które przygotują firmę na nowe wyzwania rynkowe. - Tak poważne i trudne dla nas wszystkich decyzje zawsze chcemy podejmować na drodze konsultacji. Dlatego obecnie prowadzimy rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych, pracowników i menadżerami – dodaje.

Proponowane zmiany polegają na uporządkowaniu i eliminacji dublujących się odpowiedzialności oraz stworzeniu nowych działów, które byłyby wsparciem dla organizacji przy wdrożeniach nowych profili działalności, nowych produktów oraz usług.

Firma widzi
- czytamy - konieczność wprowadzenia pracy zmianowej, aby zwiększyć dostępność pracowników technicznych po godzinie 15 i skrócić czas realizacji prac. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują szybkiej reakcji w dogodnych dla siebie terminach.”

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto