Gryf Wejherowo - Obra Agro-Handel Kościan 3:0

(kast)

Piłkarze wejherowskiego Gryfa nadal imponują wiosną swoją formą. Wczoraj wygrali u siebie z Obrą Agro-Handel Kościan 3:0 (2:0). Tym samym powiększyli swój dorobek w rundzie rewanżowej do 25 punktów. Są w niej najlepsi w całej trzecioligowej stawce.

Gospodarze dość łatwo wygrali ten mecz. Już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Dawid Pomorski zgrał piłkę głową na osiemnasty metr. Nadbiegający Mariusz Radoń huknął z prawej nogi, futbolówka otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki. Miejscowi po niespełna kwadransie powinni prowadzić 2:0. Jednak Zbigniew Kobus, uderzający głową z kilku metrów, trafił wprost w bramkarza.

Obra po tych akcjach wyraźnie zniechęciła się do gry. Nic więc dziwnego, że po 31 minutach przegrywała już 0:2. Tym razem Wojciech Pięta dokładnie dośrodkował na głowę Pomorskiego, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola.
Niewiele minut później gościom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Po wrzutce z prawej strony, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rośmiarek. Ten gol nie został jednak uznany. Sędzia dopatrzył się spalonego.

Wynik meczu został ustalony na początku drugiej połowy. Wtedy właśnie gola uzyskał Kobus, który skorzystał z dokładnego podania Radonia. Od tego momentu wejherowianie skupili się raczej na pilnowaniu wyniku. Próbowali wprawdzie kontrataków, lecz niewiele z nich wynikało.

Goście z kolei starali się, choć niezbyt przekonująco, o honorową bramkę. Bliski szczęścia był Maciej Chmielewski, który w 75 min przymierzył w słupek.
- Mogliśmy wygrać wyżej - przyznał trener Gryfa, Wojciech Bork. - Niestety, dogodnych sytuacji nie wykorzystali Wojciech Wasiek i Dawid Pomorski. Jednak i tak nie mamy co narzekać. W końcu pokonaliśmy czołowy zespół ligi. Obra próbowała walczyć, ale po stracie pierwszej bramki jakby zeszło z niej powietrze.

Gryf Wejherowo - Obra Kościan 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Radoń (6), 2:0 Dawid Pomorski (31), 3:0 Zbigniew Kobus (50)

Żółta kartka: Marcin Martyniuk (Gryf)

Sędziował Robert Kościkiewicz (Zielona Góra)

Widzów 700

Gryf: Chamera - Martyniuk, Matuk, Malinowski - Radoń (65 Jezierski), Wasiek (70 Freiberg), Zagórski, Pomorski, Czuk - Pięta, Kobus.