Hetman Gniew - Techtrans Darad Elbląg 27:24

(pb)
Robert Karnowski
II-ligowi szczypiorniści Hetmana Gniew zapewnili sobie awans do III rundy rozgrywek Pucharu Polski. W meczu II rundy rozegranym w hali widowiskowo-sportowej gniewskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pokonali ...

II-ligowi szczypiorniści Hetmana Gniew zapewnili sobie awans do III rundy rozgrywek Pucharu Polski. W meczu II rundy rozegranym w hali widowiskowo-sportowej gniewskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pokonali Techtrans Darad Elbląg 27:24 (15:14).

300-osobowa grupa kibiców nie mogła narzekać na brak emocji. Lepiej zaczęli przyjezdni, którzy po dwóch minutach prowadzili 2:0, jednak po trzech akcjach skutecznie zakończonych przez kapitana hetmanów, Roberta Karnowskiego, na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Chwilę później bramkarz Hetmana, Tomasz Justa, obronił rzut karny. Jak się później okazało, nie po raz ostatni w tym meczu. Do przerwy trwała wyrównana walka. Lekką przewagę uzyskali co prawda miejscowi podopieczni trenera Tomasza Śmiełowskiego, ale goście nie pozwalali im na zdobycie znaczniejszego prowadzenia, które oscylowało w granicach 1-3 pkt.
Na początku drugiej połowy, po strzałach Artura Stefańskiego i Adama Komorowskiego, Hetman prowadził 17:14. Przyjezdni zmniejszali nieznacznie dystans, lecz na więcej nie pozwalał im Justa, broniąc wręcz w nieprawdopodobnych sytuacjach, m.in. kolejne dwa rzuty karne. Kwadrans przed końcem meczu było 23:19 dla gospodarzy, a 7 minut później 25:21 i wydawało się, że goście nie zdołają już odrobić strat. Ci jednak zdobyli pod rząd trzy bramki, doszło więc do emocjonującej końcówki. Więcej zimnej krwi zachowali w niej miejscowi, którzy po bramkach Michała Kaczyńskiego i Stefańskiego cieszyli się ze zwycięstwa.

• 1 marca kibice Hetmana po raz kolejny będą mogli podziwiać grę swych ulubieńców. Tym razem w gniewskiej hali MGOKiS hetmani podejmą w meczu ligowym Legię Chełmża. Początek o godz. 17.

• Hetman - Techtrans 27:24 (15:14)

• Hetman: Justa, Truszczyński - Karnowski 6, Graczyk 1, Daszek 3, Komorowski 6, Jastrzębski 1, Kaczyński 4, Stefański 6, Bielasiewicz. Dla Techtransu najwięcej: Januszewski 6, Długosz 5, Stypułkowski i Szramka po 3.

• Sędziowali: Chmielecki i Wiśniewski z Kwidzyna.