Hokeiści MH Automatyki nie dali szans rywalom

ŁŻ
Piotr Hukało
To był chyba najlepszy występ gdańskich hokeistów w tym sezonie. Zawodnicy MH Automatyki rozbili u siebie Nestę Toruń aż 8:1.

To był prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu gdańskich hokeistów. A ten rozpoczął się już w 21. sekundzie spotkania za sprawą czeskiego hokeisty Petra Polodny. Zawodnik ten otworzył worek z bramkami. Już po pierwszej tercji bowiem gdańszczanie wygrywali 4:0.

W całym spotkaniu gospodarze pozwolili rywalowi zdobyć tylko bramkę honorową i to wtedy, kiedy mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty. W trzeciej tercji w szeregach przeciwnika na listę strzelców wpisał się Michał Kalinowski, który zdobył bramkę na 5:1.

Dodajmy, że to drugie zwycięstwo gdańskich hokeistów w walce o utrzymanie. Do 9. w tabeli Nesty Toruń podopieczni trenera Andrieja Kowaliowa tracą już tylko dwa punkty.

W kolejnym pojedynku gdańszczanie zmierzą się z SMS-em Sosnowiec na wyjeździe (21 stycznia, godz. 20).

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Toruń 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
1:0 Polodna (0:21)
2:0 Polodna (7:12)
3:0 Gościński (8:29)
4:0 Steber (12:16)
5:0 Skutchan (35:22)
5:1 Kalinowski (43:55)
6:1 Nasca (45:15)